Urlop w Karkonoszach – szczyt moich marzeń

Karkonosze to największe i najwyższe pasmo górskie naszych Sudetów. Dzięki sporej ilości atrakcji turystycznych, rozbudowanym trasom pieszym i rowerowym, a także stokom narciarskim i wyciągom bez względu na porę roku można tam spotkać liczną grupę urlopowiczów.

Letnie wakacje to czas wędrówek po górach, a Karkonosze sporo mogą zaproponować w tej kwestii. Dużo szlaków bez problemów pokonywać mogą mniejsze dzieci, ale są też trudniejsze, dla wymagających, doświadczonych piechurów. Karkonosze są również rajem dla miłośników rowerów, wytyczono tam sporo tras dla bardziej i mniej zaawansowanych rowerzystów.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei miesiące zimowe to czas, gdy stoki narciarskie wypełniają się wielbicielami śniegowych szaleństw, rosnącym zainteresowaniem cieszy się również narciarstwo na nartach biegowych. A że zdecydowana większość odwiedzających wyjeżdża w ten przepiękny zakątek przynajmniej na parę dni, to oczekuje na nich rozbudowana baza noclegowa. Od najtańszych kwater prywatnych i pensjonatów po pięciogwiazdkowe hotele Karkonosze – w zasadzie każdy bez większego problemu wynajmie najlepszy do swoich oczekiwań i finansowych możliwości nocleg.

Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w rejonie Karkonoszy jest Szklarska Poręba, ulubione miejsce wypoczynku licznych turystów i sportowców. Specyficzna lokalizacja i zupełny brak przemysłowych ośrodków w najbliższej okolicysprawiają, że w tym mieście panuje bardzo specyficzny mikroklimat, porównywany przez niektórych z alpejskim. Doceniają to sportowcy, którzy w takich warunkach mają doskonałe warunki do trenowania, ale także turyści chcący odpocząć i zrelaksować się, odwiedzając na przykład popularne w tej miejscowości Szklarska Poręba spa.

Planując urlop w Szklarskiej Porębie pamiętać trzeba o tym, żeby jakiś czas przed wyjazdem zrobić rezerwację noclegu. W sezonie większość miejsc noclegowych będzie bez przerwy zarezerwowana, i okazać się może, że także hotel astor jastrzębia góra Szklarska Poręba, w jakim turysta planuje odpocząć, będzie miał komplet gości.