Każdy, kto prowadzi salon fryzjerski lub restaurację, wie, jak ważny jest design i klimat jakiegoś miejsca

Miejsce tworzą ludzie – to prawda, ale nie do końca. O miejscu często świadczy nie tylko świetny kucharz lub fryzjer, ale również odcień ścian czy piękne drewno na podłodze.

stół

Autor: ZP „Ćmielów”
Źródło: ZP „Ćmielów”

Chcemy w danym miejscu czuć się po prostu swobodnie.
działalność

Autor: Times Square Public Relations
Jeżeli bistro posiada rewelacyjnego kucharza, a salon piękności – stylistę, to sukces miejsca będzie niemal jak w banku. Niezbędny będzie jeszcze tylko klimat wnętrza. A ten klimat tworzy tak zwany design. Nie sposób tego zignorować. Z tego powodu menadżerowie lokali, gdzie najczęściej przychodzą klienci, robią wszystko, aby czuli się oni u nich miło – jak w swoim domu. Kluczowy wydaje się być dobry dobór odcieni, ale także materiałów. I nie chodzi tylko o ściany. Wbrew pozorom tak samo istotna jest także podłoga. Jej struktura oraz całościowe dopasowanie do designu całego lokalu. Dobór dobrego materiału będzie niebywale istotny. Jeśli mamy lokal (pizza tarnów) niezwykle elegancki, to możliwe, że najlepiej będą u nas na podłodze pasowały płytki, które imitują drewno. Jest to hit ostatnich kilku lat. Niektóre salony czy restauracje stawiają także na mocne odcienie. Modne ostatnio są podłogi dla przykładu lawendowe czy żółte. Rzecz jasna powinny pasować do wystroju, ale ogólnie są pozytywnie odbierane przez gości. I co najważniejsze – dzięki temu rozwiązaniu lokal będzie zapamiętywany przez odwiedzających.

Jeśli jesteśmy właścicielem jakiegoś lokalu i chcemy postawić na nietuzinkowy wystrój, to powinniśmy w szczególny sposób podkreślić podłogi. Trzeba być pionierem wyjątkowych aranżacji.