Każda firma posiada właściwy zestaw różnego rodzaju pieczątek, gdyż są one niezbędne do codziennej pracy

Różne pieczątki można zobaczyć często w kilku działach w każdej firmie. Jednakże razem jest ich zwykle dość dużo.
Firmowe pieczątki często kojarzą się ludziom z tymi, na których widnieje nazwa firmy oraz inne potrzebne informacje, takie jak na przykład strona www czy numer kontaktowy.

sposób

Ostatnimi czasy regularnie spotkać można również takie, na których widnieje numer konta firmy. Jest to o wiele szybsze niż wklepywanie długiego ciągu liczb.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na opisywany temat, odwiedź odkurzacze przemysłowe atex nas, a z pewnością odnajdziesz interesujące fakty.

Oprócz tego w pośpiechu niekiedy istnieje niebezpieczeństwo, że popełnimy błąd. Oczywiście prezes posiada jeszcze swoją oddzielną pieczątkę z imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem. Jednak istnieje jeszcze jedna dość istotna pieczątka, o której mało kto pamięta. Chodzi o datownik. Jest to specjalny typ pieczątki, który w odróżnieniu od wszelkich innych ma ruchome części. Jak sama nazwa podpowiada, taką pieczątką poświadczamy daty przykładowo wpłynięcia płatności lub odbioru towaru. Zatem powinna mieć ona 8 ruchomych elementów, w których będzie dało się przestawiać kółka tak, żeby można było ustawić dzisiejszą datę. Zatem pierwsze kółeczko będzie posiadało tylko cyfry od 0 do 3. Jednakże drugie już całe spektrum od 0 do 9. To dopiero daje nam dzień (od 01 do 31). Później w podobny sposób ustawiane bywają miesiące i rok.

Dziś datowniki to małe urządzenia, które ustawia się prędko i na szczęście bez brudzenia rąk.
Niejedna firma musi posiadać pieczątkę, którą będzie dało się podbić dzień na ważnych papierach.