Większość spółek w obecnym świecie potrzebuje atestowanych produktów — również te powiązane ze spawalnictwem

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy wiemy dokładnie, jakie certyfikaty muszą posiadać Przedsiębiorstwa powiązane z przemysłem aluminiowym czy stalowym?
Prawie pewne jest, że osoby spoza branży nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/

en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która wymagana jest u wszelkich wytwórców konstrukcji stalowych czy aluminiowych, którzy sprzedają swoje wyroby na terenie Unii Europejskiej.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://media-max.pl/category/blu-ray) do poczytania. Znajdziesz tu dużo cennych porad, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.

Działa ona od 2014 roku. Zatem tyczy się również naszych polskich producentów. Wdrażanie owej normy nie jest łatwe, więc należy zgłosić się w tym celu do specjalistów. Norma powinna poręczać jakość wykonania, ale też zgodność procesu produkcji z wypracowanymi normami. Firma, która zajmie się w naszym imieniu robieniem tego certyfikatu, stworzy procedury systemowe oraz wspierające. Zrobi też przeszkolenia naszych pracowników. Prócz tego napisze księgę jakości i przeprowadzi audyt. Po uzyskaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś okres (od 6 do 12 miesięcy) służyć nam wszelką pomocą w ramach serwisu. Ważne jest, by uzyskanie takiej normy nie wymagało od firmy zakupu nowych maszyn lub przyjęcia następnych pracowników. Wszystko musi być przeprowadzone prędko i sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy w stanie bez problemów oferować swoje produkty na Zachodzie.

Dla wielu przedsiębiorców to istotne, gdyż 70% naszego polskiego eksportu to po prostu kraje Wspólnoty Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na stratę tak wielkiego rynku klientów.