Wszyscy wiemy, że do końca kwietnia większość Polaków będzie zmuszona, by złożyć rozliczenie w Urzędzie Skarbowym

Nadchodzi wiosna, a razem z nią świetny humor i ciepła pogoda. Należy tylko jeszcze wypełnić PIT i będzie z górki.
Jeszcze dwadzieścia lat temu rozliczenie PIT-ów kojarzyło się często ludziom z totalnym koszmarem.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba było wszystko obliczać samemu, przy pomocy ołówka oraz kalkulatora. Nie było żadnych programów wspomagających. I na dodatek na koniec należało odczekać swoje w długich kolejkach w urzędzie. Dzisiaj sytuacja zmieniła się diametralnie. Wszystko można zrobić online. Urząd daje dostęp do sprawdzonego programu, który niemal całość zrobi za nas. Będzie zaznaczał kolumny, do których trzeba wklepać odpowiednie dane. Będzie nawet podpowiadał, co musimy tam wpisać. A na koniec sam całość podsumuje. I w sumie to jest już koniec. Jeżeli zechcemy, to możemy zapisać swoje dane i w następnym roku nie będziemy musieli już wklepywać numeru PESEL oraz adresu. Wszystko będzie zaciągnięte z systemu.

Sądzisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Świetnie, zatem z pewnością szczegóły tu linie rozdrabniania zamieszczone też Cię zainteresują.

Jeśli mamy ochotę, to można też oddać 1% swojego podatku na szczytne cele. To rewelacyjny pomysł. Nic nas to nie kosztuje, a możemy wesprzeć dla przykładu chore maluch czy biedne zwierzaki w schronisku. Tutaj Wybór jest spory, gdyż fundacji w naszym kraju jest naprawdę wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze fajniej uprościło procedury.

Po zalogowaniu się na swoje konto zorientujemy się, że jesteśmy już rozliczeni. Można wprowadzić do PIT-u korekty, jeśli chcemy coś odliczyć, a jeżeli nie, to można pozostawić wszystko bez zmian.