Nikt nie ma ochoty spowiadać się Skarbówce ze swoich dochodów, jednak jesteśmy zmuszeni to robić

Teraz robienie rozliczeń na szczęście jest już dość łatwe i nie zajmuje wiele czasu.
W przeszłości rozliczanie podatkowe było po prostu koszmarem.

rozliczenia

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba było udać się do placówki po druki, bo nie można było ich ot tak po prostu wydrukować. Następnie trzeba było się samemu borykać z ich uzupełnieniem. Nie istniały pomocne programy komputerowe do rozliczenia owego dokumentu. Trzeba było uzbroić się w ołówek, kalkuLator i dużą dawkę cierpliwości. Później jeszcze każdy musiał odczekać swoje w długaśnej kolejce i stoczyć bój z niemiłą urzędniczką w okienku. Teraz na szczęście to już przeszłość. Żyjemy wszakże w XXI stuleciu i nawet do polskich urzędów dotarła komputeryzacja. Da się ściągnąć PIT z internetu. Nie trzeba go nawet drukować. Całość możemy załatwić online w kilkanaście minut. Program wskaże nam co i gdzie należy wpisać. Sam wszystko podliczy, zatem zbędny będzie też kalkulator. Wypełniony dosyć łatwo dokument będziemy mogli wysłać do Urzędu Skarbowego przez internet.

Interesują Cię różnego typu inne informacje (https://smartblinds-shop.eu/akcesoria-do-rolet/)? Jeśli tak, to przejdź na naszą stronę i zweryfikuj, co dla Ciebie stworzyliśmy. Będziesz zaskoczony.

Szybko i bez stresu. Najistotniejsze jest to, że nie będzie trzeba z domu wychodzić i niczego drukować. Nie będziemy marnować papieru, co pozytywnie wpłynie na środowisko. Wszystkie swe dane będzie można zachować.

Dlatego wypełnianie PIT-u w następnym roku będzie już znacznie szybsze. Po prostu program pobierze nasze dane z systemu. O ile w międzyczasie nie zmieniliśmy przykładowo nazwiska, to wszystkie pozostałe informacje (imię lub PESEL) będą się zgadzać.