Założenie lombardu wydaje się być fantastycznym sposobem na swój interes

Lombardy to dochodowy interes. Przyzna to każdy, kto prowadzi własny.
Jeszcze kilka lat temu prowadzenie lombardu było dosyć łatwe. Jakiś czas temu przepisy się zaostrzyły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com

Od 2016 roku wszelkie pożyczki dawane pod zastaw traktowane są przez ustawodawcę jako działalność banków. Wobec tego każdy lombard dzisiaj jest zobligowany przemianować się w spółkę, która będzie miała dosyć duży minimalny kapitał zakładowy. To trochę utrudnia sprawę nowym, którzy dopiero co chcieliby wejść w ten świat. Jednak pomimo początkowych schodów, tego rodzaju interes daje rewelacyjne dochody. Należy pamiętać, że w lombardzie muszą panować proste zasady. Na każdą przyniesioną pod zastaw rzecz, powinniśmy spisać umowę. W lombardach ludzie zazwyczaj zastawiają smartfony, laptopy, ale również biżuterię. Jest tego rzecz jasna znacznie więcej. Ważny wydaje się być też wybór miejsca. Zwykle sporym wzięciem cieszą się takie miejsca jak przykładowo ulice wokół dworca kolejowego. Powinniśmy wybierać taką dzielnicę, gdzie żyje sporo niezbyt bogatych ludzi. Istotne jest również to, aby nasi pracownicy przeszli kurs rzeczoznawcy.

Nasze następne teksty są tak samo pociągające, jak ten. Więc wejdź w łącze tu… (www.lisiekaty.pl/) i czytaj rzetelne wiadomości. Zapraszamy!

Wówczas nikt nie będzie mógł ich oszukać i wcisnąć tandetną podróbkę. Dzięki temu zredukujemy straty do minimum. Owszem, ten kurs jest płatny, ale będzie to najlepsza inwestycja w pracownika i jego rozwój.

Pamiętajmy, że prowadzenie lombardu nie jest tak łatwe, jak mogłoby się zdawać. Dodatkowo musimy uczciwie zarządzać interesem, żeby nie wplątać się w jakieś bezsensowne kłopoty.