W jaki sposób powinny być wyprodukowane jabłka, które są przeznaczone do wysyłki do dalekich państw?

Szukanie nowych odbiorców dla polskich jabłek już trwa parę lat. Dla mieszkańca Polski najbliższym rynkiem jest europejski rynek. Wszystko to, co jest z dala od Europy traktowane jest jako bardzo dalekie perspektywiczne rynki.
Aktualnie export jabłek odbywa się do państw Afryki Płn.

przykładowo do Libii, Maroka oraz Tunezji. Wszystkim ludziom znany jest export jabłek na Bliski wschód zatem do Arabii Saudyjskiej, Iraku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W interesie naszego kraju jest szukanie nowych odbiorców, gdyż produkcja jabłek jest bardzo duża. W tym momencie nasza ojczyzna jest największym producentem jabłek w Europie oraz powinna szukać nowych klientów przede wszystkim, że zamknął się dla Polski rosyjski rynek, który był sporym odbiorcą polskich jabłek. Dziś niezwykle dużo mówi się na temat producenckich grup. Żeby móc przygotować jabłka do wysłania do dalekich krajów, pojedynczy wytwórcy nie mogliby sprostać wielu wymogom. Grupy producenckie bardzo aktywnie szukają odbiorców i mogą korzystać z dotacji, umożliwiających im aktywne poszukiwanie klientów. Mogliby to robić choćby poprzez uczestnictwo w targach żywności.
barierka
Lada chłodnicza
W zespołach producenckich, sadowników obowiązują niektóre restrykcje wytwórcze, które muszą być przez nich przestrzegane. Dzięki temu jabłka wyprodukowane przez nich wyróżniają się niezwykle wysoką jakością, która jest potwierdzona certyfikatami wymaganymi na niezwykle wielu nie tylko europejskich rynkach.

Pragniesz poznać więcej na ten temat – zapewne spodoba Ci się bieżąca notka (https://domwina.pl/y%20%20http:/domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Portugalia_Minho-1274.html), którą opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji wejdź w link.

Na naszym rynku funkcjonują eksportowe firmy, które mogą przygotować jabłka do wysyłki zgodnie z zapotrzebowaniami, które narzucane są przez klientów.

Firmy te bardzo często mają większe eksportowe doświadczenie niż organizacje producentów, ale teraz zaczynają od podobnego pułapu, gdyż doświadczenie, które zdobyli na rynkach wschodnich nie ma przełożenia na azjatyckie albo afrykańskie rynki. Jabłka, które przeznaczone są do wysyłki na dalekie rynki, muszą być wytwarzane zgodnie z wytycznymi, które określane są przez odbiorcę.