Jaka zabawka będzie dobra dla dziecka, jakie zaczyna raczkować?

Zabawki dla niemowląt muszą być przede wszystkim bezpieczne. Powinny mieć wszelkie wymagane w naszym kraju atesty.
Dla niemowlęcia dobra zabawka jest tego typu, która wzrasta wraz z dzieckiem.

zabawka

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
warunki

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Potomstwo wzrasta w tym wieku w szalonym tempie.

Czy sądzisz, że umieszczone tutaj informacje są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj treść (https://lisiekaty.pl/), a odnajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne wiadomości, które zwrócą Twoją uwagę.

Na samym początku tylko na zabawki patrzy, później chwyta je, a potem podąża za nimi. To wszystko dzieje się w pierwszych dwóch latach życia. Znakomitą zabawką może być pszczółka. Została ona utworzona tak, żeby służyć maluchowi gdy jeszcze nie raczkuje, w czasie zachęty do raczkowania oraz gdy już maluch raczkuje całkiem sprawnie. Pomimo, że jest to zabawka dla niemowlęcia, sięgają po nią z chęcią dzieciaki, które już nauczyły się chodzić. Początkowo dziecko może bawić się tylko pszczółką. Pszczółka grzechocze i ma wypustki do przesuwania oraz podgryzania.

Gryzaki są niezwykle ważne w okresie ząbkowania. Możemy je rozdzielić na wodne i drewniane. Pomagają one przejść maluchom przez trudny okres wyżynania się mleczaków. Przynoszą ulgę bolącym oraz swędzącym dziąsłom maluchów. Znakomicie sprawdzają się w samochodzie, kąpieli i w każdym momencie służą maluchowi w potrzebie. Maty są to barwne dydaktyczne zabawki, które są zaopatrzone w dodatkowe elementy takie jak wiszące zabawki z pozytywkami czy podłoża z gąbki. Są to uniwersalne zabawki, dzięki którym dzieci rozwijają wszystkie zdolności równocześnie, jednak gwarantują bezpieczne stanowisko do zabawy. Powinno się je rozkładać na płaskiej powierzchni i są one wykorzystywane w domu. Mogą też być obrotowe karuzele zawieszone nad łóżeczkiem. Dzięki nim dzieci ćwiczą zmysł wzroku, słuchu i dotyku.

Zawieszki są zabawkami pozbawionymi drobnych oraz ostrych elementów. Mają wyraźne barwy, co pozwala dziecku rozwijać zmysł wzroku oraz dotyku. Zawieszki są zabawkami, które mogłyby maluchom służyć w domu, na spacerze czy też w czasie kąpieli.