Czy w grę Jenga mogłyby grać dzieciaki i dorośli oraz czy wzięcie jej na spotkanie ze znajomymi to właściwy pomysł?

Jest to doskonała gra zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Może grać w nią 2 lub ośmiu graczy. Mogą grać w nią dzieci powyżej trzech lat. Gra może potrwać 20 minut, jednak można ją również przeciągnąć tak, aby trwała godzinę.

Biały parkiet we wnętrzu

Autor: THREESIXTY
Źródło: http://www.flickr.com
Gra Jenga daje dużo frajdy ludziom w każdym wieku. Wymaga ona od swoich graczy przeważnie zręczności i pomyślenia jak wykonać swój ruch. Gra złożona jest z drewnianych klocków o takich samych rozmiarach. Z klocków tych budujemy wieżę. Każdy zawodnik rozgrywki po jej zbudowaniu jest zmuszony wyciągnąć jeden klocek w taki sposób, żeby wieża nie przewróciła się lub nie zawaliła. Rozgrywkę zazwyczaj zaczyna osoba, która wieżę budowała. Wieża stawiana jest na stabilnych powierzchniach. Klocki układane są po trzy obok siebie w warstwach na przemian aż do ich skończenia. Grając w grę używamy wyłącznie jednej ręki. Nie można przesuwać i wyjmować klocków dwoma rękami ani nie moglibyśmy sobie pomagać różnymi przedmiotami. Klocki wyjmujemy ze wszystkich poziomów, prócz ostatniego. Rozgrywka trwa do chwili gdy wieża rozwali się.

restauracja

Autor: Flavio Ensiki
Źródło: http://www.flickr.com
Drewniana wieża to idealna zabawa dla dzieciaków w jakimkolwiek wieku. Ta gra rozwija u maluchów umiejętności motoryczne oraz precyzję. Gra Jenga gigant pozwoli grać na powietrzu. Jenga dla dorosłych ma bardzo dużo ciekawych zestawów. Mogłaby być np. Jenga Tetris czy też Jenga XXL. Nadaje się znakomicie na imprezę albo spotkanie ze znajomymi.

Wariantów gry jest cała masa. Można wybierać spomiędzy rozgrywki Jenga Gigant oraz gry Jenga XXL.

Czy podoba Ci się prezentowany tekst? Jeśli tak, to zobacz poza tym szczegóły w serwisie wózek podnośnikowy, gdyż one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Wielu osób się namyśla w jaki sposób wymawiać nazwę takiej rozgrywki – Dżenga czy Jenga po polsku