Do czego można stosować etykiety z polipropylenu?

Przy wybieraniu samoprzylepnej etykiety trzeba zastanowić się w której branży Przedsiębiorstwa będą mieć swoje wykorzystanie.
Czynnikiem, jakim wyróżnia się etykieta samoprzylepna A4 jest jej rozmiar. Mieć w pamięci trzeba, że wymiary podawane są w takim samym formacie: najpierw szerokość a następnie długość.

Rozmiar etykiety zależy również od tego, jaką posiadamy drukarkę. Każda drukarka posiada inną szerokość druku i jest przystosowana na inną rolkę etykiet. Jeżeli potrzebujesz większego wymiaru etykiet, zobacz najpierw, jaką największą szerokość oraz jaką minimalną szerokość ona obsługuje. Zależnie od tego czy etykieta będzie zadrukowana i w jaki sposób to byłoby zrobione, trzeba dobrać materiał z jakiego będzie ona wycięta. Papierowa i foliowa etykieta pozwala tylko na zadruk techniką termotransferową. Jest to technika bardzo mocna, jednak wymaga zastosowania termotransferowej kalki. Druk kolorowy wymaga użycia szczególnej drukarki etykiet kolorowych.
łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest również to, gdzie etykieta będzie wykorzystywana. Jest to ważne z tego względu, że każdy surowiec posiada inne właściwości.

Ten wątek jest dla Ciebie fascynujący? To przejrzyj (http://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Bulgaria_Haskovo-1214.html), że pozostałe strony też mają podobne dane, które pochłoną Cię kompletnie.

Foliowe etykiety są w większym stopniu wytrzymałe od tych z papieru. Foliowe etykiety można rozdzielić na dużo typów surowców przykładowo polipropylen, poliester czy też winyl. Każdy z wymienionych materiałów posiada odmienną wytrzymałość na ścieranie i warunki meteorologiczne. Etykiety z papieru są przeznaczone do wydruku przy zastosowaniu kalki. Wydruk gwarantuje wytrzymałość na ścieranie oraz pod wpływem promieni ultrafioletowych nie zaciemnia się. Niezwykle łatwo je można przerwać i nie są odporne na ścieranie.

Wykorzystanie mogą znaleźć w każdym miejscu tam, gdzie nie jest konieczna duża wytrzymałość na wilgoć oraz warunki atmosferyczne. folia z polipropylenu to surowiec o wysokiej trwałości. Takie etykiety są sztywne, ale zezwalają na łatwą obróbkę mechaniczną.