Każdy, kto decyduje się na adopcję czy kupno kotka, powinien zatroszczyć się o to, żeby dobrze mu się żyło

Kociaki bywają słodkie oraz z reguły puszyste. Rzecz jasna, muszą też prawidłowo jeść.
Czasy, gdy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiono resztkami ze stołu, szczęśliwie pomału odchodzą w zapomnienie.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach mądrzy właściciele zwierzaków wiedzą już, że to dla ich przyjaciół nie jest zdrowe. dieta psów i kotów różni się. Oprócz tego inaczej karmi się maluchy, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Dlatego trzeba postawić na sprawdzone karmy od znanych producentów. Wówczas nie będziemy musieli się niepokoić, co i jak przyrządzić. Poza tym zaoszczędzimy także mnóstwo czasu. Można wybrać karmę mokrą lub suchą. U kociaków zwykle lepiej sprawdza się karma mokra.

Kliknij na ten odnośnik, by poznać pokrewne teksty. Przykładowo zobacz serwis (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-lisy/56), który prezentuje interesującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

Musi ona rzecz jasna mieć w sobie sporo mięsa, ale także kawałki ryby i warzywa, by mózg naszego pupila rozwijał się prawidłowo. Potrzebne są również witaminy oraz inne mikroelementy. Jeżeli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to lepiej będzie ją zmienić. W szczególności jeżeli nasz pupil cierpi po niej na biegunki. Pewnie jakieś składniki mu nie służą lub jest na coś uczulony. W większości sklepów zoologicznych można kupić małe porcje z różnych firm, aby móc je wszystkie wypróbować. Pozostańmy przy tej, która najbardziej mu posmakuje.

Istotne, aby wspierała jego prawidłowy rozwój, mocne zęby oraz błyszczącą sierść. Karmę należy również właściwie dobrać do wieku. Inne minerały czy składniki odżywcze potrzebuje mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Trzeba o tym pamiętać.