Od jakiegoś czasu Urząd Skarbowy robi dużo, by iść z duchem czasu oraz ułatwiać obywatelom tego kraju funkcjonowanie

W tym roku rozliczenie się z fiskusem było szalenie łatwe dzięki nowatorskim zasadom wprowadzonym przez Urząd Skarbowy.
Już od jakiegoś czasu można zauważyć, że nasze urzędy starają się wyjść naprzeciw wymogom XXI wieku.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zaczęło się od tego, że dla przykładu można już wiele rzeczy zrobić w sieci. Tak było także już od jakiegoś czasu z dokumentem PIT, który składaliśmy do Urzędu Skarbowego. Dało się to załatwić przy użyciu komputera i nikt nie musiał przeżywać dantejskich scen w kolejkach do okienka. Z tej możliwości korzystali głównie ludzie młodzi, gdyż osoby starsze nie umieją zbyt dobrze obchodzić się z komputerem. Często bali się, że coś pomylą i dlatego decydowali się na składanie zaznań w normalnej wersji papierowej. W tym roku nadszedł przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas w końcu sam. To duży krok do przodu. Więc obywatele, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na potomstwo lub na internet) nie musieli nic robić. Jeżeli na przykład jakiś senior pobiera emeryturę, ale nie pracuje oprócz tego w żadnej firmie, to urząd rozliczył go samodzielnie na podstawie papierów przesłanych z ZUS. I to w sumie tyle. Nie trzeba się irytować, wypełniać formularze i jeździć do Skarbówki.

W sumie znaczna część społeczeństwa, która jest na emeryturze (ale nie tylko oni, a znacznie większa liczba osób), ma możliwość, by w końcu po prostu zapomnieć o formularzu PIT do końca swego życia.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, to odnośnik do witryny (http://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Hiszpania_Andaluzja-1227.html) zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Cóż za radość i mniej stresu dla znacznej części naszego społeczeństwa.