Pomysły na upominek dla niemowlaka. Czy warto kupować rzeczy praktyczne?

Nasza przyjaciółka spodziewa się potomstwa i przygotowuje się na ten moment. My chcemy wspierać ją w takim szczególnym momencie. Nie możemy się zdecydować na to jaki prezent kupić takiemu małemu dziecku, ażeby przywitać go wśród nas. Jakie dobre będą pomysły na tego typu podarunki?

Możemy wspomóc młodą mamę w urządzaniu pokoju dla niemowlaka i kupić jakiś dodatek. W różnych sklepach można nabyć piękne dekoracje pokoju dziecięcego, jakich jest cała masa do wyboru. Więcej u nas: Oryginalne dekoracje do pokoju dziecięcego. Mogą to być naklejki ścienne, jakie świecą w ciemności. Możemy wybrać też jakiś dziecięcy dywanik z motywem postaci z kreskówki. Jest sporo różnego rodzaju wzorów, część z nich sami z pewnością pamiętamy z czasów gdy byliśmy mali. Dobrym pomysłem może być karuzela przyczepiana do łóżeczka z różnego rodzaju zawieszkami pod postacią pluszaków. Jest to i zabawka i element dekoracji zarazem, jaki świetnie się sprawdzi w dziecięcych pokoikach. Miłą atmosferę stworzy lampka nocna (zobacz lampka nocna kryształowa) mająca delikatne światło. Najczęściej można kupić takie rzucające poświatę na ściany w postaci kwiatków, albo gwiazdek. Tworzy ona wzorek prezentujący się pięknie nocą.

kolorowy pokój dziecięcy

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy też zakupić po prostu jakiś prezent dla niemowlaka. Więcej propozycji: Doskonałe okażą się różnego rodzaju grzechotki albo pluszaki. Fajną rzeczą będą zabawki sensoryczne, dzięki którym dziecko może rozwijać tak ważne umiejętność chwytania i zmysł dotyku. Nie wydamy na nie majątku, a są świetną rzeczą dla malucha. Zasnąć pomogą różnego rodzaju pozytywki, są one do dostania w różnych wersjach, lecz najbardziej popularne są mające melodyjkę pluszaki. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się też tak zwane misie szumisie. Jest to małe urządzenie umieszczone często w pluszowym misiu, jakie emituje nieustanny szum, jaki przypomina dziecku dźwięki, które słyszało jak znajdowało się jeszcze w brzuchu mamy.

Urządzenie takie sprawia, że dziecko się uspokaja oraz przestaje płakać. To już jednak droższy gadżet, natomiast niesamowicie pomocny dla młodej mamy oraz niemowlaka. Jeżeli nic nam nie przychodzi do głowy na prezent, dobrze będzie podpytać młodej mamy co jej się przyda. Zestaw śpioszków, albo kosmetyki dla niemowląt. Nowy, mały członek rodziny to duża zmiana, ale również cała masa wydatków więc z pewnością jest mnóstwo rzeczy, które okażą się przydatne gdy opiekuje się tak małym dzieckiem. Lista jest naprawdę spora lecz trzeba wiedzieć, iż niektóre rzeczy to gadżety, bez których można się obyć, a niektóre bardziej potrzebne, mocno ułatwiające życie.