Jakie binokle przeciwsłoneczne wybrać?

Szkła przeciwsłoneczne to nieco więcej aniżeli ładny dodatek do ubioru. Doskonałe szkła ochraniają oczy przed szkodliwymi promieniami UV oraz polaryzują słoneczne światło.
Razem z nadciągającą każdego roku letnią falą skwarów na miejskich chodnikach mnożą się kramy z okularkami, natomiast ich nieduże ceny nęcą wszystkich, którzy mają już dosyć oślepiającego słońca.

Jednak czy za jedyne 10 złotych możemy zakupić okulary przeciwsłoneczne, które istotnie osłaniają przed szkodliwymi promieniami słonecznym? Jak cena a także miejsce zakupu okularków wpływa na ich jakość?
Dekoracje i akcesoria designerskie do domu

Autor: Calvado.pl i Myin.pl
Źródło: Calvado.pl i Myin.pl
obrazy

Autor: CZARMED
Źródło: http://czarmed.pl
szafka ze skrzynki

Autor: The People’s Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie okulary, które nie wyłącznie mienią się przeciwsłonecznymi, ale także gwarantują faktyczną osłonę przed promieniami słonecznymi, winny mieć należyty filtr UV. Owe filtry, w zależności od swej mocy, zabezpieczają oczy po części albo całkowicie przed niepożądanym promieniowaniem UVA a także UVC. Wielkość przepuszczanego blasku zależna jest od jego kategorii. Okulary z podstawowym filtrem UV, ze względu na stałą wielkość przepuszczanego światła, przydają się do noszenia w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

Podobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, poznaj wartościowe zagadnienia, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule (http://www.esoil.pl/p,869,kluberplex-ag-11-461-ag-11-462-biale-smary-operacyjne).

Moc filtra dobiera się do jasności otoczenia. Wielbicieli fotografii nie zadziwi informacja, że barwy, jakie dostrzega oko człowieka, są troszkę przekłamane. Filtr polaryzacyjny sprawia, iż wibracje fali świetlnej wywołujące powstawanie odbić, zanikają. Dzięki temu barwy będą autentyczne a także nie męczą oka.

Okulary z polaryzacyjnym filtrem to świetny wybór dla sportowców (przydadzą się zwłaszcza przy górskich wyprawach, na nartach), wędkarzy (likwidują świetlne refleksy naokoło spławika) a także kierowców (zwiększają widzialność, poprawiają kontrasty).