Jak dużo należy się kształcić, aby zacząć pracę jako programista?

W branży IT najtrudniej mają osoby, które dopiero rozpoczynają. Taka osoba musi wybrać język programowania.
Może to być HTML, JavaScript, CSS czy Java Developer. Wiedza jest zazwyczaj w zasięgu ręki. Do dyspozycji posiadamy darmowe kursy, e-booki czy książki lub filmiki na YouTube.

lokal do wynajęcia

Autor: Hamner_Fotos
Źródło: http://www.flickr.com
Najtrudniej mają osoby początkujące. Kod wygląda dla nich jak zbiór dziwnych znaczków, a dziedzina IT jest w całości obca. Programowanie i cała branża IT bardzo aktywnie się rozwija, więc materiały, które mają już parę lat są już przestarzałe. Jeżeli programowania konkretna osoba uczyć się zamierza dla siebie, to może kształcić się czego zechce, ale jeśli chce pracować jako programista, to powinna taka osoba uczyć się rzeczy, których potrzebują pracodawcy. W wypadku nauki programowania lepiej z pewnością radzą sobie osoby, które orientują się już w temacie. W takiej sytuacji łatwiej wybrać jest dany język programowania, biblioteki i programy. Samodzielne uczenie się programowania doskonale rozwija, ale kiedy chciałbyś funkcjonować jako programista, to na rozmowie kwalifikacyjnej może się okazać, że w software house’ach jest potrzebna znajomość różnych technologii.
otwarty kominek z ogniem

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle wielu zaczynających programistów koduje do szuflady. Uczą się oni bardzo dużo, wszystkiego po trochu oraz nie wiedzą wciąż czy też potrafią dosyć dużo, żeby rozpocząć pracę w zawodzie programisty. Tak jak jest w wypadku osób, które uczą się zbyt mało, ale myślą one, że już potrafią dosyć dużo. Przerabiając kurs na CodeCademy dostaje się bardzo wiele komunikatów o zdobytej już wiedzy. Odnieść można wrażenie, że umie się już wiele oraz ruszać można by na podbój spółek IT. Programowania najlepiej jest się nauczyć programując. Opis problemu może się przydać jako wstęp, wprowadzenie w wątek, lecz jak najwięcej należy robić praktycznych zadań, a z czasem także swoje projekty.

Nie można by wierzyć w to, że kodowania można by się wyuczyć wyłącznie oglądając jak jakaś odmienna osoba programuje.

Jeżeli chcesz wyszukać artykuły na ten temat, to przejdź tutaj pinot grigio i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Na rozmowach kwalifikacyjnych programiści sprawdzani są w każdym przypadku pod kątem wiedzy praktycznej poprzez zadania.