W jakich okolicznościach tradycyjne zakupy przegrywają z internetowymi zakupami. Plusy i minusy zakupów internetowych i tradycyjnych

E-commerce, czyli handel elektroniczny zyskał w ostatnim czasie nowych sympatyków. wygoda i komfort zakupów w internecie jest ich niekwestionowaną zaletą. Wśród sympatyków e-handlu znajdziemy nie tylko młodych ludzi, lecz także coraz częściej starszych ludzi.

Na wzrost zainteresowania elektronicznym handlem niezaprzeczalnie wpływ miały przemiany o charakterze społecznym, które zrodziły się na skutek informatyzacji i technologizacji życia – poznaj więcej. W Polsce zjawisko to jest stosunkowo świeże, ale rozwija się niezwykle szybko.
zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację wirtualnego shoppingu składają osoby, które planują zakup gier komputerowych i prezentów – kliknij ten link. Niezbyt często w sklep internetowy klienci kupują aparaty czy odkurzacze. Niskie zainteresowanie tymi artykułami wiąże się z niskim poczuciem bezpieczeństwa u klientów. Sprzęty RTV i AGD są to artykuły stosunkowo drogie, dlatego niewiele osób podejmuje ryzyko dokonując ich zakupu drogą internetową.
W tradycyjnych sklepach zdecydowanie chętniej kupujemy artykuły spożywcze. Tradycyjny kanał sprzedaży wybierają konsumenci szukający produktów takich jak: chemia gospodarcza,artykuły ogrodnicze, meble i kosmetyki.

W internetowych sklepach wysokim wskaźnikiem sprzedaży cieszą się: filmy i muzyka, komputerowy sprzęt, sportowy sprzęt oraz telefony komórkowe.
Istnieją też sektory, które radzą sobie dobrze zarówno w internetowej sprzedaży jak i w handlu tradycyjnym.

Są to sklepy, które mają w ofercie odzież i obuwie.

Równie interesujący materiał jest prezentowany tu, więc sprawdź na serwisie (http://www.studioartline.com.pl/oklejanie-pojazdow/) i upewnij się, co przeczytasz tutaj. To też powinno być dla Ciebie zajmujące.

Zarówno w klasycznych sklepach jak i w internetowych dobrze sprzedadzą się także różne oryginalne i nietypowe gadżety.