Ciekawy sposób na ułatwienie sobie segregowania śmieci

Ostatnio została wprowadzona w życie tzw. Ustawa Śmieciowa, w rezultacie której ma niestety wzrosnąć liczba uzyskiwanych oraz znowu wykorzystywanych odrzutów. Osoby, które dotąd nie poddawały ich odpowiedniemu sortowaniu, mogłyby mieć pewne problemy z dopasowywaniem się do nowego systemu zbierania i wywozu śmieci.

pojemnik

Autor: Jan Kaláb
Źródło: http://www.flickr.com
zabieg

Autor: Peter Hellberg
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule podpowiemy, jak trzeba dobierać kosze na śmieci, żeby segregowanie odpadów nie powodowało znaczniejszych kłopotów. Nim zakupimy specjalne pojemniki na śmieci, najpierw powinniśmy spytać w Urzędzie Gminy o reguły segregacji odpadków. Nade wszystko musimy spytać o to, ile frakcji muszą posiadać nasze śmieci oraz w jaki sposób trzeba je sortować. Najkorzystniej poprosić o instrukcję, a jeśli taką już mamy, dobrze byłoby potem powiesić ją w domu w jakimś widocznym miejscu. Wraz z upływem czasu będziemy nabierać wprawy i nie będzie to dla nas problemem. Na początku jednak tego typu instrukcja pozwoli nam rozwiać wszystkie wątpliwości w odniesieniu do poprawnego sortowania odpadków. Trzeba także pamiętać o tym, że wielkość koszy należy dostosować do liczby wytwarzanych przez nas śmieci. Większość z nas przyzwyczaiła się już do jednego pojemnika.
Jednak w przypadku potrzeby ich segregowania, dla naszej wygody warto się zastanowić nad zakupem większej ilości pojemników. Nie powinniśmy inwestować w specjalistyczny pojemnik na odpadki. Jeżeli wybierzemy zakup zwykłych koszy, to do ich identyfikacji można używać różne kalkomanie w odpowiednim odcieniu albo z odpowiednim oznaczeniem (metal i tworzywo sztuczne, papier albo szkło). Na wynajem toalet przenośnych kraków biodegradowalne oraz śmieci zmieszane najkorzystniej zdecydować się na pojemnik z przykrywką, ponieważ musimy mieć na uwadze kwestie higieniczne.

Dobrze byłoby także kupić specjalne kolorowe torby do segregowania, gdyż ułatwią one rozdział odpadków i utrwalą kolorystykę. W wyniku wprowadzenia w życie tej ustawy, wytwórcy pojemników, kubłów czy worków na śmieci, znacznie rozszerzyli swą ofertę.