Opieka nad seniorem na co dzień

W jaki sposób urządzić życie osobie starszej, jaka znajduje się pod naszą pieczą? Co należałoby wiedzieć, o czym należy pamiętać? Prezentujemy ABC opieki nad seniorem.
Sposób pielęgnacji seniora będzie zależny od stanu zdrowia i ruchliwości nestora.

podkłady przeciwodleżynowe

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W powszedniej pielęgnacji najistotniejsze będą z pewnością: dbanie o schludność, systematyczne badania i przyjmowanie leków, należyte komponowanie jadłospisu, wizyty u lekarza, motywowanie nestora do aktywności społecznej, do rozwijania zainteresowań a także kontaktów towarzyskich. Z głosów lekarzy oraz opiekunów jasno wypływa, iż podtrzymanie działalności mentalnej oraz społecznej jest podstawą znakomitego samopoczucia osoby starszej a także ma istotny wpływ na stan jej zdrowia. Wygospodarujmy dla nestora miejsce w mieszkaniu wyłącznie dla niego, najlepiej kiedy będzie to autonomiczny pokój. Jeśli osoba starsza do chwili obecnej zamieszkiwała sama, wskazane jest, by w nowym położeniu otaczały ją znane osobiste obiekty. To na pewno obniży stres połączony z przeprowadzką, stratą dotychczasowej stabilizacji oraz zmianą trybu życia. Pokój nestora warto wyposażyć (można też pożyczyć) w łoże rehabilitacyjne do opieki długoterminowej wraz z materacem przeciwodleżynowym – ma ono mnóstwo funkcji upraszczających ruch Pacjenta, wchodzenie oraz wychodzenie z łóżka, mycie, siadanie i karmienie. Wyposaż się też w podkłady przeciwodleżynowe – podkłady przeciwodleżynowe.
proces

Autor: Thermomix
Źródło: Thermomix
Jeśli starsza osoba jest mobilna, zachęćmy ją do samodzielnego dbania o czystość.

Aby jej to uprościć, zainstalujmy dodatkowe mocowania w łazience (na przykład upraszczające wyjście z wanny) lub podmieńmy wannę na natrysk. Pomocne będą także schody, antypoślizgowe maty jak też ponadprogramowe oświetlenie.szczegółowe informacje oswietlenie przedpokoju oswietlenie przedpokojubr>
Nie możesz się doczekać nowych intrygujących wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację – kliknij plexa mleczna w poniższy link i ciesz się tekstem.

Odwiedź sklep z akcesoriami dla osób starszych po czym zakup nieodzowne oprzyrządowanie.