Karma dla zwierząt powinna być odżywcza i smaczna

Ci ludzie, którzy mają zwierzęta w mieszkaniu dobrze wiedzą, że Mruczek czy Azor jest członkiem rodziny. Dlatego dla takiego zwierzęcia szuka się najsmaczniejszej karmy. Jeśli zależy nam na tym by nasz czworonóg był właściwie karmiony kupujemy te produkty, które są przygotowywane z naturalnych składników. Karma dla psa bosch to idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na jakości. Produkty tej marki robione są z najlepszej jakości komponentów, co sprawia, że psy mogą prawidłowo się rozwijać.

kot

Autor: Joe Crawford
Źródło: http://www.flickr.com

Bosch produkuje karmy z drobiem, lub rybą i ziemniakami jak również z jagnięciną i ryżem i kilka innych wariantów smakowych. Co ciekawe, co pewien czas są fajne promocje. Dzięki czemu do karmy dla małych szczeniaków można za darmo dostać kocyk, a dla dużych psów możemy sami dobrać dodatkowe komponenty do karmy. To naprawdę ciekawa rzecz. Widać, że firma ma na uwadze dobro swoich czworonożnych klientów. Proponujemy nabycie karm dla psów na .

Smakołyki dla kociaków

Rodziny, gdy decydują się na zwierzaka (zobacz również – hurtownia zwierzęca maxy) w domu często wybierają kota. Niestety bywa to spowodowane dziwnym przeświadczeniem, że z kotami będzie mniej zachodu niż z psem. Nie jest to prawda. Kotem musimy opiekować się w taki sam sposób jak psem. Może nie trzeba z nim co rusz wychodzić na dwór, ale kot też potrzebuje różnych innych rzeczy. Trzeba ogarniać kuwetę i wybierać właściwe jedzenie. Bywać u weterynarza i mieć zabawki, które zapełnią kotu czas. Jeśli chodzi o karmy dla kotów tu trzeba się napocić przy wyborze. Bo kociaki bywają dość wybredne. Czasem dopiero piąta przyniesiona przez nas karma będzie tą właściwą. Nie zmuszajmy zwierzaka, żeby coś zjadł zostawiając przez parę dni karmę, której on nie chce tknąć. Koty są inteligentne i bywa, że same rezygnują z pokarmu, który może doprowadzić je do uczulenia.

kot

Autor: melissaery
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa jednak i tak, że kot nie czuje, że któryś składnik je uczula spożywa karmę a mimo to nie ma zbyt dużo energii. Dobrze wtedy pójść do weterynarza. Być może będzie tak, że kot musi jeść specjalne karmy. Zwierzę to duża odpowiedzialność, tak, więc powinniśmy się dobrze zastanowić, czy posiadamy siłę, nadmiar wolnych godzin i pieniądze na czworonoga. Jak widać, zdarza się tak, że sam wybór karmy trwa czasem kilka tygodni. Często koty nie dają odczuć żadnego przywiązania. Poza tym nie zawsze zwierzę jest idealnym lokatorem rozumiejącym do czego służy kuweta. Trzeba, więc uzbroić się w cierpliwość i nastawić na minusy, zamiast później być smutnym i chcieć oddawać czym prędzej czworonoga.