Niestety powietrze w Polsce bywa jednym z najgorszych we Wspólnocie Europejskiej oraz na świecie

Już od kilku lat często trąbi się o tym, że w Polsce bywa taki smog, jak na przykład w Azji. To zdecydowanie fatalnie wpływa na ludzkie zdrowie.
Seniorzy mówią, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu powietrze było o wiele gorsze, co było odczuwalne w płucach, jako pieczenie.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w czasach komunizmu nikt nikt tego nie nagłaśniał. Obecnie trąbi się o tym niemal codziennie — szczególnie zimą. To okropny okres w roku, jeśli chodzi o smog, ponieważ w wielu naszych domach nadal działają stare piece. Poza tym istnieją wciąż osoby, które wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie chcą pojąć, że trują siebie oraz innych. Wobec tego ważne wydaje się być, by zimą nie przebywać zbyt wiele na zewnątrz. W mieszkaniu natomiast powinniśmy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza.

Jeżeli myślisz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to co stwierdzisz, kiedy zobaczysz więcej informacji z tego źródła (http://klimatop.pl/klimatyzatory-gree,272.html)?. Po prostu kliknij tutaj i sprawdź.

Jest to zwykle niewielkie urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza. Ważne jest, by przeczytać, które zanieczyszczenia on usuwa. Kupowanie drogiego sprzętu, który nie zwalcza najgorszych pyłków PM 2,5, jest po prostu bez sensu, ponieważ o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale powinny posiadać kilka głównych cech. Jeżeli na przykład pragniemy, aby działały również nocą, to muszą mieć system cichej pracy.

Wówczas nie buczą oraz nie palą się im żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy na przykład chcą postawić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on również w miarę lekki, abyśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W dzień na przykład może stać w salonie, a potem w sypialni.