Czy należy przebierać ogumienie wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi?

Niemalże każdy kierowca zastanawiał się, czy naprawdę należy wymieniać opony pojazdu, gdy zmieniają się pory roku. Istnieje wiele teorii mówiące o tym, jednak bardzo dużo argumentów przemawia za tym, że opony trzeba zmienić. Dlaczego powinno się to robić?
Bardzo często zadawanym pytaniem jest moment, w którym należy wymienić opony. Wiele źródeł mówi o temperaturze granicznej 7°C.

Warto o tym nie zapominać, ponieważ poniżej tej wartości opona letnia twardnieje, co nie jest dobre. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że opony letnie i zimowe różni się pod względem tworzywa, z którego są produkowane. Dodatkowo struktura bieżników jest zupełnie odmienna. Opona – polecane – zimowa ma o wiele więcej lamelek, to jest nacięć. Dzięki temu w panujących warunkach istnieje możliwość posiadania maksimum osiągów. Warto również wiedzieć, że opona zimowa jest elastyczniejsza niż letnia, co sprawia, że mocniej trzyma się drogi.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dzięki lamelkom opony wbijają się w śnieg i lód, jednocześnie natychmiast świetnie się oczyszczają i lepiej usuwają wodę. Zimowe ogumienie zawiera większą ilość krzemionki, dlatego też poniżej 7°C auto będzie sprawniej się poruszać. Natomiast letnie opony motocyklowe lepiej poradzą sobie na mokrej drodze. Podczas lata zimowe tracą dobre właściwości.

Czy masz wątpliwości? (https://theomarvee.com/) Nie krępuj się! My na pewno uszanujemy nawet najmniejszą możliwość prowadzenia debaty. Zatem oczekujemy na wiadomości od Ciebie.

Zmiana opon w prawidłowym czasie jest jednoznaczne ze skróceniem drogi hamowania. Należy wiedzieć, że na rynku dostępne są także opony całoroczne , jednak nie będą dobrym rozstrzygnięciem. Nie można posiadać podczas ich używania pełnych osiągów, dodatkowo opony całoroczne nie poradzą sobie w okresie zimowym i w lecie tak dobrze, jak dopasowane do warunków pogodowych ogumienie. Hamowanie na śliskiej drodze również może być problemem. Jeśli chcemy zakupić opony, warto wiedzieć, że użytkowane wcześniej ogumienie nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zdarte bieżniki źle przyczepiają się do nawierzchni lub odprowadzają wodę.

Niemalże wszystkie rodzaje opon z pewnością oferuje hurtownia opon. Aby odnaleźć dobrą ocenę wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: „hurtowania opon” i sprecyzować, dodając nazwę miejscowości, którą jesteśmy zainteresowani. Rzecz jasna jeśli poszukujemy konkretnego producenta należy wprowadzić także jego nazwę, np. „opony Goodyear”.
Choć pojawiają się wiadomości, że zmiana ogumienia jest zbędna, dzięki niej otrzymamy maksimum osiągów i bezpieczeństwa. Należy także pamiętać, że tylko pełna wymiana da nam zamierzony. Powinno się to wykorzystać.