Aranżowanie pokoju dla dziecka. Na czym warto się skupić?

Zastanawiamy się w jaki sposób zaaranżować pokój dziecięcy. Jakiego rodzaju przedmioty muszą się w takim pomieszczeniu znaleźć, lecz też co zrobić by było to miejsce, w jakim nasze dziecko będzie czuło się dobrze. Istotne by to nasza pociecha cieszyła się z efektu końcowego, a nie byśmy to my szybowali na wyżyny kunsztu dekoratorskiego. W jaki sposób podejść do tego tematu? Istotne by całość aranżować myśląc długofalowo. Nawet jeżeli dziecko ma kilka lat, to lepiej nie szaleć z dziecięcymi ozdobami, jakie później za jakiś czas będziemy musieli zmieniać na nowe, kiedy dziecko z nich wyrośnie. Istotne są podstawowe rzeczy i to od nich trzeba zacząć, a nie od dekoratorskich pomysłów.

ozdoba na ścianę
Wygodne łóżko, szafki, jakie uporządkują przestrzeń. Przydadzą się różne schowki albo pojemniki (PM – pojemnik z otwieranym dnem) na zabawki czy ubrania. Trzeba też pomyśleć o biurku, jakie będzie wykorzystywane już w okresie przedszkolnym. Warto uczyć dziecka dobrych, zdrowych nawyków, jeśli chodzi o miejsce do nauki. Odpowiednią ilość światła w pokoju zapewnić musi dobre oświetlenie, nie tylko górne, lecz także w postaci choćby lampki przy łóżku. Nadaje się ona dobrze do wieczornego czytania.

Dopiero później możemy myśleć o dodatkowych rzeczach. Warto stworzyć dziecku przestrzeń do nauki, lecz także do wypoczynku. Doskonale sprawdzą się siedziska sakwy, jakie są rzeczą niesamowicie wygodną, ale też służącą dziecku długo. Dobrze pomyśleć o zapełnieniu ścian. Fotografie całej rodziny i dziecka będą się doskonale nadawały, lecz fajnie byłoby pomyśleć o czymś jeszcze. Doskonałym pomysłem będą naklejki na ścianę (sprawdź różne wzory), jakie nie są strasznie drogie, a dostępnych jest naprawdę bardzo dużo wzorów. Z tego powodu można spokojnie, jak dziecko jest małe, użyć na przykład motywu bajkowego, który z czasem możemy bez problemu wymienić na inny.

Na przykład naklejki ścienne cytaty, to doskonały oraz pełen możliwości sposób na dodanie kolorytu przestrzeni – przykładowe cytaty na ścianę. Można firmie zajmującej się takimi rzeczami, zlecić wykonanie takich cytatów. Jeśli dziecko zaczyna swoją przygodę ze szkołą i jest pochłonięty światem nauki, to warto użyć cytatu któregoś znanego naukowca lub filozofa. A może bardziej sprawdzi się jakiś cytat z ulubionego filmu. Jeżeli natomiast nasza pociecha woli coś związanego ze wspomnieniami możemy użyć na przykład jakiegoś jednego z pierwszych zabawnych wypowiedzi naszego dziecka. Jest to swego rodzaju spersonalizowana ozdoba. Przecież wiadomo, iż dzieci są niekończącą się skarbnicą cytatów, zaskakujących niesamowitą błyskotliwością.