Scyzoryk typu wielofunkcyjnego – czyli, jak pojedynczy przedmiot mieszcząca się wewnątrz dłoni może tak ułatwić życie?

Niegdyś scyzoryki były nieodłącznym towarzyszem mężczyzn oraz dorastających chłopaków. Obecnie posiadają je głównie osoby związane w jakiś sposób z przyrodą, tacy jak choćby harcerze, czy jacyś podróżnicy, szczególnie tacy, którzy podróżują po miejscach tych mniej zaludnionych, gdzie takiego typu wielofunkcyjny przedmiot doczepiony choćby do paska spodni może okazać się wręcz wybawieniem.
Czym jest scyzoryk wie tak właściwie każdy spośród nas – posiadanie go jest całkowicie legalne, chociaż nie każdy z jego elementów jest bezpieczny.

spodnie

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

gabinet

Autor: Antilo
scyzoryk wielofunkcyjny

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś kojarzony ponad wszystko z nożykiem, dzisiaj posiada tak wiele elementów, że może to nawet mocno zdziwić, ponieważ jest niemalże identycznie mały jak był kiedyś. Scyzoryk wielofunkcyjny, ponieważ w ten sposób możemy go też nazwać, posiada od kilku do kilkunastu, a nawet i kilkudziesięciu elementów, które to mamy możliwość używać w każdym miejscu, o każdym czasie, jeżeli jedynie będzie nam potrzebny.

Chciałbyś poznać coś równie użytecznego? Ekstra, ta strona www klimatyzator okienny na pewno będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż odnajdziesz tam sporo tego typu informacji.

Takie scyzoryki mają możliwość mieć w sobie poza standardowymi ostrzami korkociągi, otwieracze przeznaczone do puszek, śrubokręty malutkie i te większe o różnych kształtach, otwieracze przeznaczone do kapsli, szpikulce, czy szydła, rozwieracze, oraz kółka do kluczy, pęsetki, wykałaczka, a nawet i coś takiego jak piła do drewna, a także niezastąpione w każdej sytuacji nożyczki.

Wbrew wszelkim pozorom nie jest to wszystko co mamy możliwość odnaleźć w takiego typu „sprzęcie”, jednak pomimo tego, jak wiele on w sobie tego ma jego wymiary a także waga WCale nie bywają tak wielkie, jak to ma możliwość się z początku nam wydawać. Oczywiście im więcej elementów tym scyzoryk bywa droższy, średnio jednakże kosztuję one trochę ponad 100 złotych za porządniejszy model.