Jakim sposobem ekonomicznie zrobić papierosy – sposoby dla gospodarnych

Teraz, posiadając do dyspozycji wyłącznie maszynkę do krojenia makaronu lub prostą niszczarkę, możemy zrobić nieprawdopodobnie tanie papieroski.
Kto ma dojście do netu, nie musi przepłacać.

Wyjście ewakuacyjne tabilca

Źródło: hsu-notlichtwelt.de

W internecie aż roi się od ofert sprzedaży liści tytoniowych. Kilogram tytoniu kosztuje około 10 – 25 zł. Za paczkę uiścicie do tego około 10 zł. Kilogram suchych liści można więc mieć przeciętnie (z transportem) za 27 zł. Kiedy już dysponujemy liśćmi, trzeba je czymś pociąć. Rodacy i na to znaleźli prosty sposób. W niewielkich ilościach, tylko na własne potrzeby można użyć ręcznej maszynki do cięcia makaronu (gilzy papierosowe). Dwukrotne przepuszczenie poprzez nie liści zapewnia już całkiem niezłą krajankę. Leniwi, a również mający większe potrzeby nikotynowe, korzystają ze zwyczajnych niszczarek do papieru. Można je nabyć już za 30 zł! Najtańsze gilzy papierosowe z filtrem kosztują około 7 zł za 500-700 sztuk.
marka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
A co ze zdrowiem? Które z papierosów będą bardziej szkodliwe: domowego wyrobu czy też pochodzące z kiosku? Jest to zadawniony spór pomiędzy miłośnikami dawnych Sportów jak też Carmenów, już dawno rozstrzygnięty poprzez naukoWCów. Jedne jak też drugie zawierały jednakową nikotynę. Tyle że jedne bardzo śmierdziały i przez to mniej kusiły, zaś drugie miały nęcące dodatki smakowe. Poza tym Sporty wykonywano tradycyjnymi metodami, a tytoń podlegał zwyczajnej fermentacji.

W kosztowniejszych papierosach stosowano chemiczne metody fermentacji liści, przed którymi specjaliści ostrzegają (nabijarka papierosowa).

Masz ochotę przeczytać kolejne ciekawe posty? Zapraszamy więc na witrynę twórcy (https://okularium.pl/5-soczewki-kontaktowe). Tam oczekują na Ciebie dokładne wiadomości.

Teraz starczy najprostsza nabijarka do papierosów, aby radować się domową metodą wykonanymi papierosami, dodatkowo mniej szkodliwymi.