Swoje mieszkanie to coś, o czym każdy marzy. Niestety, kiedy już je posiadamy trzeba sobie wszystko zaplanować, żeby było jak najlepiej

Własne lokum to szczęście, lecz też masa dodatkowych zadań. Ten kto na co dzień jest odpowiedzialny za dbanie o porządek w domu, za rozmaite rzeczy mające oddziaływać na kondycję naszego mieszkania – konserwacje lub naprawy, ten ma świadomość, że ciągle coś jest do zreperowania. Rzeczywiście, jest to też zależne od wielkości naszego domu, gdyż wiadomo, że małe mieszkanko a wielki dom, to zupełnie różne rodzaje obowiązków. Niemniej, jeśli dom to przyjemność i rodzina, ale również obowiązek.

Tradycyjny rozdział obowiązków jest taki, że kobieta jest od zajmowania się domem, nad wszystkimi rzeczami odnoszącymi się do ładu, do ogólnie pojmowanego zarządzania. W tym kontekście możemy mówić o każdym miejscu w domu. A więc jeśli kuchnia to przyrządzanie jedzenia, jak pokój to sprzątanie, wybór odpowiednich akcesoriów do konkretnego pomieszczenia, na przykład obrusy plamoodporne do salonu, a pościel satynowa i narzuty do sypialni . Mężczyzna w tym standardowym podziale jest od napraw, remontowania i przenoszenia. Jego działalność też rozkłada się na cały dom. Od dawna jest wiadomym, że jednak tego typu podział prac w domu jest przestarzały.

ceraty, narzuty, koce

Autor: eurotekstylia
Źródło: http://www.eurotekstylia.pl/

Jasne, że są gospodarstwa domowe, w których tak istotnie jest, ale w wielu widzi się już ciekawą oraz długo wyczekiwaną zmianę. Ponieważ co złego w tym, iż mężczyzna umyje naczynia lub przygotuje obiad, a kobieta coś naprawi czy wbije parę gwoździ. Ten wpojony nam, tradycyjny (zobacz żyrandole kryształowe klasyczne) podział jest destrukcyjny, gdyż czasami na siłę czegoś nie robimy, bo tak zostaliśmy przyzwyczajeni. Podczas gdy, panowie często są świetnymi kucharzami, a panie zaradne w różnych remontowych sprawach. Tak więc, jeśli tylko mamy możliwości i chęć dobrze jest jak najczęściej dzielić się obowiązkami domowymi. Zobaczymy, iż wyjdzie nam to na dobre, iż być może odnajdziemy w sobie nowe talenty, których do tej pory nie zauważaliśmy.

Jest to coś, co dobrze w sobie obudzić, ponieważ dobrze zarządzane nasze dotąd nie odkryte talenty mogą mieć duże przełożenie na codzienną pracę, na nasze samopoczucie, po prostu na bardziej harmonijne funkcjonowanie naszej rodziny. A jak jest w Twoim dom? Czy tradycyjnie, w której kobieta oraz mężczyzna mają własne ustalone zadania czy może raczej luźno, nie zwracacie uwagi na tego typu podziały?
Opracował