Z jakiego powodu w ojczyste góry udajemy się nie tylko zimą, ale także w trakcie letnich miesięcy

Miłośnicy górskich wycieczek już teraz zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym wyrazem nadchodzące wakacje 2015. Można rzecz jasna znów pojechać do Zakopanego, ale wiadomo, tam wczasowiczów jest tak dużo, że nie każdy chce długo oczekiwany urlop spędzić w takim właśnie miejscu. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę te mniej znane miasteczka położone w rodzimych górach.

wędrówki górskie

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Zagorzałym fanom górskich szlaków i pozostałych atrakcji dostępnych tylko w górach możemy śmiało zaproponować przynajmniej parudniowy pobyt w Szczyrku.Jeśli ktoś udaje się nad ojczyste morze, to aury wybrać nie jest w stanie.

Gdy zaciekawił Cię zaprezentowany temat, odwiedź kluczowy link (http://tarasfactory.pl/oferta/wanny-ogrodowe/softub/), gdzie odnajdziesz obszerne info. Pogłęb swoje wiadomości!

Deszcz i niska temperatura mogą zepsuć długo planowany urlop, bo przecież nad Morze Bałtyckie zazwyczaj udajemy się po to, aby opalać się na plaży i popluskać w wodzie. Sytuacja ma się nieco inaczej, kiedy decydujemy się na wypad w góry – tutaj aurę niezwykle trudno przewidzieć, ale niewielki deszcz na pewno nie przegoni wycieczkowiczów z górskich tras. Co najwyżej krajobrazy będą mało urzekające. Dlatego część osób już na wiosnę szuka dla siebie pensjonatu i wpisuje w internet frazę tanie noclegi w szczyrku.

Aura zawsze będzie niewiadomą, ale na szczęście górskie miejscowości proponują również i inne atrakcje poza wspomnianymi tutaj wypadami w góry. Jeżeli synoptycy zapowiadają gwałtowne burze, to lepiej wolny czas zarezerwować na zwiedzanie Brennej (polecany serwis). Można nawet już na etapie poszukiwań wybrać zabytkowy pensjonat, czyli wystukać na klawiaturze bezprzewodowej frazę Szczyrk noclegi w niewspółczesnym budynku. Na szczęście dla amatorów nowoczesności znajdą się i miejsca noclegowe w awangardowo wyposażonych apartamentach.

wędrówki górskie

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby wakacje 2015 mogły zostać przyjemnie zapamiętane, organizowanie wyjazdu trzeba rozpocząć odpowiednio wcześniej. Niekiedy wypady odłożone na ostatni moment także okazują się całkiem udane, ale nie ma powodu, żeby o udanej eskapadzie miał decydować ślepy los. Lepiej zorientować się w ofercie noclegowej, aby później nie przepłacać. A poza tym pomyślmy o tym, co będziemy robić, gdy pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Jak już wcześniej zauważyliśmy, wyjazd w góry w żadnym przypadku nie musi oznaczać górskich wycieczek. Równie dobrze możemy zwiedzić okoliczne miasta, na przykład na jeden dzień udać się do Bielska-Białej i zobaczyć, co przechowują tamtejsze muzea i koniecznie popróbować smaków miejscowej kuchni.