Spora grupa osób, która ma swoje firmy, jest świadoma tego, jak istotny jest porządek w dokumentach oraz organizacja archiwów

XXI wiek jest takim czasem, gdy wszystko robimy już za sprawą laptopów. Nie tylko funkcjonowanie naszej firmy jest w pełni skomputeryzowane, ale również nasze życie osobiste wydaje się być wirtualne.
Niejeden, kto ma firmę, doskonale wie, ile ton papierów produkuje nasza spółka każdego dnia.

długopisy

Autor: black+blum
Źródło: http://fabrykaform.pl

Z jednej strony mamy laptopy, ale z drugiej wszystko musi być trzymane w wersji papierowej w segregatorach na wypadek nagłej kontroli. Nie ma to większego sensu, jeśli popatrzeć na to z ludzkiego punktu widzenia, ale niestety tak już w życiu bywa. Musimy mieć przeróżne faktury czy umowy i musimy je przetrzymywać dosyć długo. A co z dokumentami, które już się przedawniły? Czy mamy prawo je wyrzucić? Teoretycznie tak, ale pamiętajmy, że nie jest to zbytnio rozsądne czy bezpieczne, ponieważ na tych dokumentach są wypisane przeróżne ważne informacje (adres, nazwisko, PESEL itp.), które nie mogą dostać się w obce ręce.news części valco melton części valco meltonNiestety, taka sytuacja mogłaby się na przykład skończyć wzięciem kredytu na naszą firmę. Takie rzeczy są dla nas całkowicie abstrakcyjne, niemal jak z filmu, ale na nasze nieszczęście przytrafiają się niekiedy w życiu. Dlatego najlepszą decyzją są niszczarki biurowe. Powinny one stać we wszystkich pomieszczeniach, ale najistotniejszym miejscem jest rzecz jasna to, w którym siedzą kadrowe oraz księgowe.

To tam w obrocie znajdują najistotniejsze faktury, które musimy zniszczyć, a nie wyrzucać. Tematy bezpieczeństwa muszą być nadrzędne.