Nagrobek – czym to dokładnie jest a także jakie istnieją jego rodzaje?

Chowanie zmarłych bywa nie tyle tradycją co naszą własną potrzebą poszanowania osoby zmarłej, którego się kochało. Na dosłownie całym świecie obmyślano różne formułki, modlitwy, obrzędy, aby dopomóc zmarłemu, a dokładniej jego duszy, aby poszła do „lepszego” świata.

nagrobek

Autor: C Watts
Źródło: http://www.flickr.com
Do dzisiejszego dnia naprawdę bardzo wiele tych tradycji pozostało, jednakże jedną posiada dosłownie wszędzie wspólną – oznakowanie, w którym leży osoba zmarła.
ciuchy

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce jak to dobrze wiemy główną religią jest chrześcijaństwo, a dokładniej katolicyzm, chociaż żyje u nas w państwie całkiem sporo równych innych wyznaWCów. Sposób chowania umarłego spora większość z nas traktuje bardzo poważnie, wydając całe tysiące, aby zmarły otrzymał należyty pogrzeb.

Czyżby posty stworzone na danej stronie (http://jednosc.pl/en/products/produkty-wszystkie) ogólnie Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Pojedynczym z najbardziej ważnych elementów lokalizacji spoczynku bywa właśnie napomknięte oznakowanie, które zazwyczaj przybiera formę płyty nagrobnej, przezywanej częściej nagrobkiem. Samo określenie „nagrobek” wbrew pozorom nie oznacza jednak samej płyty nagrobnej – to konkretne słowo obejmuje całość: ziemię, ciało i to wszystko co nad nim i naokoło niego. Jest to miejsce spoczynku – widoczne miejsce spoczynku – które to posiada za zadanie upamiętnić dawniej żyjąca osobę, której ciało albo prochy spoczywają. Kupno nagrobka w Polsce tak naprawdę jest zależne od miejsca, w którym ma być pochowane dane ciało. Im większy „plan” posiadamy, tym tak naprawdę większą „obudowę” mamy możliwość wykupić.

Innym rozwiązaniem jest zakupienie nagrobka przeznaczonego na urnę – jest on dużo mniejszy no i zajmuje o wiele mniej miejsca, lecz jest to adekwatne do tego, iż zamieszczamy wewnątrz nich urny, zawierające jedynie prochy zmarłej osoby.