Idea na zabicie nudy jest często bardzo prosty

Nuda dopada wszystkich, każdego, mniejszego, większego, starszego i młodszego. Co jest najlepsze na znudzenie? Każdy ma swój sposób, lecz dużej ilości ludzi pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni szukają pasji, zaczynają interesować się nowościami, żeby tylko wyrzucić znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy zaczynają podróżować, jak najbardziej nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), ale wyjazdy weekendowe. Warto bowiem zwiedzać nowe rzeczy, pozwala nam to bowiem na, z jednej strony, rzut oka na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, ogarnięcia, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji podczas wypraw na weekend, w niektórych porach roku można odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania. Kupujemy poradnik o grzybach i studiujemy, jaki dobry, jaki zły, który warto zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne zainteresowania. Dostrzegamy różne stworzenia, kupujemy na przykład poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, spostrzegamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach (szerzej pod adresem http://nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html) tutaj: poradnik o grzybach). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zachwala hodowlę królików. I już pojawia się błysk w oku i iskra w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i dowiedzieć się czegoś o tych sympatycznych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś wracamy do domu i zaraz od progu wita się z nami, ocierając się o nogę nasz kot. Wcześniej nie myśleliśmy, by traktować go poważnie, nie zajmował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki zabierasz wydawnictwo poświęcone kotom, którą dawno dawno temu zakupiłeś, ale nigdy do niej nie zaglądałeś, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich zwyczajach, kaprysach i niezwykłym zachowaniu. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko Ciebie są te ciekawe zwierzątka, jak mogłeś się tak nudzić. O książkach na temat kotów i królików przeczytasz też w tym miejscu: poradniki na temat kotów, hodowla.