Bez zwierząt w domu trochę pusto

Dom bez zwierząt jest jakiś dziwny, brakuje w nim prawdziwego, naturalnego wnętrza. Dom bez psa czy kociaka nie ma w sobie przyjaznej atmosfery, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który właściwie każdy z nas nosi w sobie, nie ma również bezgranicznego przywiązania (zwłaszcza psiaki, chociaż kociarze powinni się na to nie zgodzić). Nim jednak postanowimy, iż jednak chcemy mieć zwierzaka miejmy na uwadze, aby wybrać dobrze. Kotek czy piesek? Która rasa? To wszystko musimy drobiazgowo rozważyć.

piesek

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pragniesz przyjaciela i nie masz wobec niego poważniejszych treserskich planów najlepszym wyborem będzie najzwyklejszy kundelek. Tak się składa, że tego typu psy http://acana.com.pl/karma/czy-psy-sa-wszystkozerne to bardzo wierni, wdzięczni towarzysze życia. Najlepiej jak weźmiesz takiego psiaka ze schroniska, ponieważ jest tam wiele potrzebujących psiaków, które bardzo oczekują na własny dom. Jak wynika z relacji osób, które skorzystały właśnie z tej możliwości „schroniskowe” pieski są bardzo związane z właścicielem, traktują własnego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako osobę najważniejszą w swoim życiu.

Sporo ludzi decyduje się jednak na psy rasowe. To też dobry wybór, gdyż ras jest naprawdę dużo, tak więc każdy odnajdzie psiaka dla siebie. Jednakże przed kupnem tego typu psa powinniśmy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Na przykład, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest niezwykle szlachetna, tego typu psy są piękne, dumne i rozumne, ale pamiętajmy, że są to także zwierzęta bardzo duże, uparte i twarde. Trzeba mieć do nich iście treserskie podejście i to od samego początku, gdyż później możemy nad takim psem już nie zapanować. Szczenięta tego typu ras wyglądają niewinnie, jak małe misiaczki, lecz miejmy na uwadze, iż wyrastają na pewne siebie, silne zwierzęta, na które działa zdecydowana i właściwa tresura .

A może kotek? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez tych uroczych, acz wolnomyślicielskich zwierząt. Kolejni są zdania, że są to zwierzęta samolubne, a nawet obłudne. Trzeba podkreślić, że kot to nie pies, tak więc jeśli czekamy na posłuch i pełne oddanie, to nie mamy co liczyć, że kot nam to zapewni. Koty są urocze i (wbrew obiegowym opinii) bardzo się przyzwyczajają, lecz jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi zarządzał. Podróżują własnymi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (przeczytaj to).

Nie masz pewności co do tamtego zagadnienia? Po prostu sprawdź szczegóły karma acana dla maltańczyka opublikowane dokładnie tu. Wszystko zostało dokładnie opisane.