Musimy włożyć sporo trudu w prawidłowe wytresowanie pupila

Kiedy decydujemy się na kupienie psa, to z pewnością pragniemy, żeby okazał się on jak najlepiej wytrenowany, aby słuchał naszych komend oraz żeby sam z siebie po ukończonej tresurze, zaznaczył co mu wolno a czego nie, w odniesieniu do najważniejszych zasad. Mimo wszystko taka tresura nie należy do najłatwiejszych oraz z pewnością od czasu do czasu trzeba się wesprzeć właściwymi narzędziami.

Obroże elektryczne radują się dużą popularnością

Autor: West Zest
Mimo iż poświęcamy naszemu pupilowi sporo uwagi oraz staramy się kierować do rad najlepszych trenerów czworonogów, nasz zwierzak ciągle ucieka po spuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a może obgryza nam kapcie? Jeśli tak się dzieje, to z pewnością wspaniale spiszą się tu obroże elektryczne, a więc urządzenia, które składają się z pilota oraz z obroży, która ma w sobie zamontowany specjalny czujnik, reagujący na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą właściwych bodźców da czworonogowi do zrozumienia, iż niewłaściwie postąpił oraz iż nie wypełnił naszej komendy, która pewnie że powinna paść, nim użyjemy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego pupila.

Sposobów oddziaływania jest na pewno wiele

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Typów obroży jest sporo, dlatego także na przeróżne metody mamy szansę spróbować zapanować nad psem. Mamy szansę mieć taką obrożę, która będzie uwalniała zapach, mimo wszystko ona najlepiej sprawdza się w miejscu zamkniętym i powinniśmy się liczyć z tym, iż trzeba będzie uzupełniać pojemnik z zapachem. Możemy również nabyć taki, który będzie oddziaływał dźwiękiem, ale jeśli będziemy posiadali więcej czworonogów, to one wszystkie mogą reagować na dany sygnał. Dlatego właśnie zazwyczaj zalecane są takie, które posiadają wibrację oraz które równocześnie zaoferują nam możliwość wykorzystania impulsu elektrycznego, który będzie oddziaływał na konkretnego psa (źródło).

Polecenie i obroża – sprawdź tutaj – to właściwe połączenie

Oczywiście ciągle przed zastosowaniem obroży powinniśmy w pierwszej chwili wypowiedzieć polecenie, tak żeby pies wiedział o co nam chodzi. Nie mniej powiązanie ze sobą tych dwóch rzeczy bez wątpienia jest niesamowicie przydatne, szczególnie jeżeli do wytresowania posiadamy bardzo trudnego i jednocześnie nieprawdopodobnie upartego psa. Często nawet zawodowi trenerzy wykorzystują z takich obroży, ponieważ dzięki nim prędzej możemy uzyskać założony rezultat.