Pieniądze europejskie pomogły znaleźć kobietom zatrudnienie oraz zupełnie odmienić ich egzystencję.

Kobiety są w niezwykle niepomyślnej sytuacji na rynku zatrudnienia. Macierzyństwo, wychowanie dzieciaków i zamieszkanie na obszarach wiejskich, to tylko wybrane trudności na drodze do znalezienia wyśnionego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo nieaktualne kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że gospodynie nie są w stanie pochwalić się przed pracodawcami żadnymi cennymi umiejętnościami.

Fundusze Wspólnoty od dobrych kilku lat zmieniają tę smutną rzeczywistość. Szkolenia przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wyrównały braki w wykształceniu albo w całości zmieniły profesję tysiąca bezrobotnych kobiet. Nawet samo wzięcie udziału w projekcie spowodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli instruktaż nie przewidywał zdobycia rzeczowych kwalifikacji. Prawdopodobnie nawet sama wizyta u fryzjerki dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w znalezieniu pracy.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety, które potrafią wspaniale haftować, pichcić, czy nawet zamiatać, mogą pomyśleć o założeniu swojej działalności gospodarczej. Wtedy jako panie prowadzące własny biznes mogą ubiegać o pieniądze na start, czyli konkretyzując, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to znakomity pomysł na wiązanie obowiązków domowych, biznesowych oraz hobbistycznych. Na szkoleniach dowiedziały się, jak napisać biznesplan, a jeżeli to nie wystarczy, skierują kroki do księgarni i poszukają książek, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest obecnie przedmiotem nie tylko publikacji naukowych lub prac habilitacyjnych, ale także licznych artykułów znajdujących się także w sieci czy gazetach.

Na tym etapie zadanie środków unijnych się nie kończy. Osoby już pracujące mogą skorzystać z licznych kursów.

Prezentowany wątek omawia niezwykle zajmujące sprawy – jeżeli chcesz poznać pokrewny materiał, zobacz bez wahania to źródło (https://www.jwp.pl/uslugi/monitoring-oznaczen/).

Powstały portale internetowe, które zbierają takie informacje oraz zamieszczają namiary telefoniczne i mailowe do firm obecnie przeprowadzających nabór.
Pieniądze europejskie ciągle przeobrażają naszą polską gospodarkę. Nie zawsze do mieszkańców terenów wiejskich docierają hasła takie jak przykładowo: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Bardzo dobrym antidotum na taką rzeczywistość stają się powszechne kampanie reklamowe. O wsparciu oferowanym przez Unię Europejską informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji.

Zaintrygowały Cię myśli stworzone w tym wpisie? Czujesz jednakże niedosyt? W takim razie zachęcamy do nowej witryny – kliknij tutaj (https://abk.pl/co-robimy/) i wejdź tam.

Nie dziwi fakt, że z biegiem lat coraz trudniej będzie znaleźć osobę, która na dźwięk haseł dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zdziwieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*