Pieniądze europejskie pomogły znaleźć kobietom zatrudnienie oraz zupełnie odmienić ich egzystencję.

Kobiety są w niezwykle niepomyślnej sytuacji na rynku zatrudnienia. Macierzyństwo, wychowanie dzieciaków i zamieszkanie na obszarach wiejskich, to tylko wybrane trudności na drodze do znalezienia wyśnionego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo nieaktualne kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że gospodynie nie są w stanie pochwalić się przed pracodawcami żadnymi cennymi umiejętnościami.

Fundusze Wspólnoty od dobrych kilku lat zmieniają tę smutną rzeczywistość. Szkolenia przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wyrównały braki w wykształceniu albo w całości zmieniły profesję tysiąca bezrobotnych kobiet. Nawet samo wzięcie udziału w projekcie spowodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli instruktaż nie przewidywał zdobycia rzeczowych kwalifikacji. Prawdopodobnie nawet sama wizyta u fryzjerki dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w znalezieniu pracy.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety, które potrafią wspaniale haftować, pichcić, czy nawet zamiatać, mogą pomyśleć o założeniu swojej działalności gospodarczej. Wtedy jako panie prowadzące własny biznes mogą ubiegać o pieniądze na start, czyli konkretyzując, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to znakomity pomysł na wiązanie obowiązków domowych, biznesowych oraz hobbistycznych. Na szkoleniach dowiedziały się, jak napisać biznesplan, a jeżeli to nie wystarczy, skierują kroki do księgarni i poszukają książek, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest obecnie przedmiotem nie tylko publikacji naukowych lub prac habilitacyjnych, ale także licznych artykułów znajdujących się także w sieci czy gazetach.

Na tym etapie zadanie środków unijnych się nie kończy. Osoby już pracujące mogą skorzystać z licznych kursów.

Prezentowany wątek omawia niezwykle zajmujące sprawy – jeżeli chcesz poznać pokrewny materiał, zobacz bez wahania to źródło (https://www.jwp.pl/uslugi/monitoring-oznaczen/).

Powstały portale internetowe, które zbierają takie informacje oraz zamieszczają namiary telefoniczne i mailowe do firm obecnie przeprowadzających nabór.
Pieniądze europejskie ciągle przeobrażają naszą polską gospodarkę. Nie zawsze do mieszkańców terenów wiejskich docierają hasła takie jak przykładowo: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Bardzo dobrym antidotum na taką rzeczywistość stają się powszechne kampanie reklamowe. O wsparciu oferowanym przez Unię Europejską informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji.

Zaintrygowały Cię myśli stworzone w tym wpisie? Czujesz jednakże niedosyt? W takim razie zachęcamy do nowej witryny – kliknij tutaj (https://abk.pl/co-robimy/) i wejdź tam.

Nie dziwi fakt, że z biegiem lat coraz trudniej będzie znaleźć osobę, która na dźwięk haseł dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zdziwieniem.