Po co stosujemy elektrycznego pastucha u naszych psiaków?

Jest niewiele sortymentów ogrodzeń elektrycznych dla psów zależnie od ich przeznaczenia. Najpopularniejsze niewidoczne ogrodzenia elektryczne dla psa służą do zabezpieczenia wyznaczonych terenów przed dostępem czworonoga albo po prostu zabezpieczenia danego obszaru przed uciekaniem zwierzęcia.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach gdy wymagana jest ochrona przed wejściem różnych zwierzaków. Psiak faktycznie może bezstresowo egzystować w zgodzie z ogrodem, a my nie musimy niepotrzebnie ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidzialnemu ogrodzeniu można nie tylko ograniczyć ucieczki zwierzaka, ale również sprawnie zapobiec marnowaniu rabat kwiatowych, wizytowaniu przez psa (rekomendujemy transportery dla psów sklep e-hunter.pl) kącika dla dziecka czy zaglądaniu do oczka wodnego. Trawnik, tuje i różne rośliny w ogrodzie będą całkowicie pewne. Potencjały ochrony klombu są po prostu nieskończone i z łatwością można je przystosować do różnych zastosowań. Instalacja pastucha elektrycznego nie potrzebuje żadnych narzędzi, można je uruchomić o każdej porze roku w niecałe 30 minut, pozbywając się problemów z psem w ogródku, które trwały często latami, przymuszając do ciężkich wyborów: uszczęśliwiony piesek albo śliczny ogródek. Tymczasem to rzeczywiście da się pojednać. Elektryczne pastuchy opracowano jako niewidoczne ogrodzenie (czytaj pełen artykuł).

Psy

Źródło: http://pixabay.com
Takiego gatunku boks możemy swobodnie przygotować wewnątrz ogrodu na terenie jaki tylko wymyślimy. Nawet cały ogród może być z nienagannym rozmieszczeniem punktów niedozwolonych dla pupila m.in. rabatki, oczko wodne, kącik zabaw dzieci. Budując pastucha elektrycznego dla psa (rzuć okiem) należy pamiętać, iż każdy pies posiada indywidualną tolerancję na prąd. Bardzo często bywa że małe pieski wymagają silniejszego elektryzatora, a większe osobniki są bardzo delikatne. Doświadczenie mówi jednak, że do dyscyplinowana naszych psów winniśmy stosować impulsy o minimalnej energii. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa należy mieć na uwadze, żeby kupić wyroby sprawdzonych producentów . Wtedy możemy być pewni, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą czynić krzywdy naszym pieskom.
Źródło: www.sport-dog.pl