Wynajem czy leasing

Wynajem czy leasing? Oto dylemat, który nie pozwala zasnąć spokojnie przedsiębiorcom mającym w planach powiększenie parku maszyn. Która koncepcja przyniesie większe korzyści?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i posiadają coraz bogatszą paletę usług.

Nie wszystkiego dowiesz się się z czasopism. Jeżeli chcesz poczytać o ciekawych wydarzeniach odwiedź nasze serwisy www (http://www.e-hunter.pl/smycz-regulowana-dla-psa) www.

Plusem tego rozwiązania jest mała ilość formalności (z reguły należy przedstawić jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność maszyny po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez limitu czasowego, (zależnie od potrzeb), a im dłuższy czas obejmuje, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia odpowiada również za konserwację i naprawy maszyn, o ile, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Wadą tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie mieć ich w ofercie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również stosunkowo wysokie opłaty.

przebudowa budynku

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

Oferta sprawdzi się w przypadku wzmożonych sezonowych prac w budownictwie oraz zrealizowania nagłej potrzeby rozbudowania parku maszynowego. Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, lecz należy pamiętać, że po zakończonych pracach maszyna wraca na miejsce, a pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma możliwości jej wykupu, co oczywiste, nie staje się jej posiadaczem.

Alternatywą dla wypożyczenia sprzętu jest leasing.
Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w ostatnim czasie maszyny, a wśród nich najczęściej można spotkać volvo maszyny budowlane i drogowe minikoparka, maszyny przenośne – np. młot pneumatyczny, obrabiarki do metalu czy maszyny poligraficzne.
Leasing maszyn budowlanych, posiada wiele zalet. W razie kredytu kredytobiorca ma obowiązek pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Plusy leasingu dostrzega się również, gdy zestawimy go z wynajmem.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu nagrzewnica master i oglądaj do woli następne specjalistyczne wpisy.

Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest na ogół trwa krócej (zależnie od potrzeb). Dodatkowo w razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, gdy przedsiębiorca decyduje się na leasing.