Czy opłaca się spędzić urlop w Hiszpanii? Ależ tak, ale w jaki rejon najlepiej pojechać?

Atrakcje Hiszpanii są niesamowicie zróżnicowane, tak właściwie jak cały rejon. Hiszpania to jeden z dziesięciu państw najczęściej zwiedzanych na świecie. Każdy coś kojarzy – przykładowo korrida, flamenco czy FC Barcelona. Pośród atrakcji Hiszpanii bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na piękne budowle, lecz także urokliwe plaże jak i wzniesienia.

Hiszpania

Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli znajdziemy się w Hiszpanii na pewno trzeba odwiedzić Barcelonę. To drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, natomiast dla ogromnej rzeszy przyjezdnych to bez wątpienia numer jeden. Jest w tym miejscu niesamowity klimat oraz atmosfera niekończącej się fiesty. (Hiszpania – coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Hiszpania:6 – wakacje) Barcelona tętni życiem przez całą cały czas, to miasto, jakie musimy odwiedzić koniecznie. Znajdują się tam piękne zabytki starówki, wzgórze Montjuic i wspaniała architektura modernistyczna. Jeśli więc planujemy Hiszpania – https://eccoholiday.com/kraj/hiszpania/ – wakacje, to Barcelona musi być obowiązkowym punktem na planie trasy – kliknij!.

Następną interesującą atrakcją jest Costa Brava, co znaczy “dzikie wybrzeże” i należy przyznać, iż miejsce to ma taki charakter. Costa Brava rozciąga się wzdłuż północnego brzegu Morza Śródziemnego, od granicy z Francją, aż do północno-wschodnich przedmieść Barcelony. Costa Brava jest faktycznie trochę “dzika”, a to zawdzięcza skalistym klifom i wystającym daleko w morze półwyspom. Następną atrakcją jest Madryt, położony w samym środku Hiszpanii. Może nie prezentuje się okazale jak Barcelona, ale to z pewnością z ciekawszych hiszpańskich miejscowości.

Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Choć na pierwszy rzut oka jest chaotyczny, to przy lepszym poznaniu jest stylowy i przyciągający. Inne oferty: (Wycieczki Turcja) Eleganckie pałace, pięknie oraz pomysłowo zaprojektowane drogi i place, które sąsiadują z wąskimi uliczkami, to wszystko powoduje, iż warto odwiedzić Madryt.

Położony pomiędzy Kantabrią, Asturią oraz Kastylią, masyw Picos de Europa zasługuje na uznanie, to najwyższe pasmo w Górach Kantabryjskich, tworzy ono jedne z piękniejszych krajobrazów Hiszpanii, gdzie znajdują się i ośnieżone szczyty, i zielone pastwiska, i ogromne kaniony i przepaście. W 1995 roku całe to miejsce włączono do Parque Nacional Picos de Europa, to znaczy jednego z bardziej rozległych obszarów chronionych w Europie. To tylko kilka atrakcji wartych zobaczenia, natomiast trzeba pamiętać, iż Hiszpania to również cała masa małych, cudownych zakątków. Trzeba ten kraj na własną rękę powoli odkrywać, nie śpiesząc się oraz schodząc z utartych szlaków.