Gadżety służące do utrzymania czystości samochodu

Ciemny osad zakrywający koła samochodów, to najbardziej trudny rodzaj brudu, z jakim stykamy się podczas mycia auta. Typowy brud drogowy, który osadza się na kołach w niebywale dużej ilości z powodu ich niskiego położenia, to w gruncie rzeczy mały kłopot bowiem daje się usuwać typowym szamponem.

samochód

Autor: Militaru Alin Cristian
Źródło: http://www.flickr.com
Ciemnego pyłu hamulcowego szamponem do nadwozi nie da się umyć. Preparat do czyszczenia felg doskonale poradzi sobie z takiego typu ubrudzeniami. To silnie żrące mieszanki kwasów i zasad uzupełnione o detergenty i inne substancje. Należy jednak mieć na uwadze, że o felgi trzeba troszczyć ciągle, bo im rzadsze ich mycie, tym trudniejsze. Wskazane jest także zastosować środki polerskie te same, których używa się do karoserii. Stosownym wybiegiem na zachowanie obręczy w czystości jest ich woskowanie. Warstwa wosku – zapoznaj się z cenom impregnacja dachów cabrio bydgoszcz – http://myj-car.pl/ – jest swego gatunku zabezpieczeniem.

Sprawdź też – auto kosmetyki

Preparat do czyszczenia felg dostępny jest w butelkach z rozpylaczem i z zewnątrz wygląda jednakowo. Najlepsze są takie, które posiadają konsystencję żelu, bowiem nie spływają od razu i wolniej zasychają na kole, także markowe towary zabezpieczające przed kolejnym zabrudzeniem. Posiadacze obręczy wieloelementowych, oraz nielakierowanych, muszą szukać szczególnych i dosyć kosztownych mieszanek do takich obręczy. Droższe ale i lepsze są mieszanki posiadające obojętne PH, które nie zawierają kwasów. Użytkując preparat do czyszczenia felg należy pamiętać o gruntownym ich wypłukaniu, żeby mieszanka kwasu nie zostawała na detalach zawieszenia.

Powiązane artykuły –

samochód

Autor: Yomar Lopez
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbanie o obręcze to tylko fragment pracy jaką powinno się włożyć w schludny wygląd pojazdu. Po umyciu karoserii, powinno się wytrzeć ją na sucho, ażeby nie było zacieków. Do tego perfekcyjne są ręczniki z mikrofibry. Wykonane z mikrofibry ręczniki doskonale osuszają i nie drapią lakieru. Grube i ścisłe włosie zapobiega rysowaniu lakieru i świetnie czyści. Ręczniki z mikrofibry znakomicie chłoną wodę, mogą także służyć do polerowania wosku, również innych prac przy samochodzie.

Nie masz zamiaru przerwać czytania ciekawego zagadnienia na jednym artykule? Zatem zapraszamy do następnych – naciśnij ten link (https://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-samochodow-specjalnych/) i przenieś się na podobną witrynę.

Znakomity mikrofibrowy ręcznik bez krawędzi winien znaleźć się w bagażniku każdego auta, bo każdy posiadacz samochodu pragnie, ażeby jego samochód wyglądał idealnie.