Jak ochronić rośliny przed chłodem? – to bardzo łatwe! Sprawdź!

Agrowłókniny przygotowywane są z włókien polipropylenowych, posiadają nieregularną strukturę z odciśniętymi bruzdami. Dzięki swojej porowatej budowie przepuszczają wodę i umożliwiają swobodną wymianę powietrza. Posiadają też stabilizatory UV. Stosowane są głównie w celach osłonowych dla roślin lecz również przyczyniają się do ich prędkości wzrostu.

łąka wykorzysująca agrowłókninę

Autor: Mgzkun
Źródło: http://www.flickr.com
Są przy tym efektywne jak też wygodne w użyciu. Pośród nich rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje ze względu na ich metodę stosowania. Możemy je użytkować do okrywania roślinek a także ściółkowania gleby. Nadają się zarówno do wykorzystywania na zewnątrz jak i nie grzanych szklarni i tuneli foliowych.

Agrowłóknina okryciowa. Do osłaniania roślin wykorzystujemy agrowłókniny takie jak te w odcieniu białym, dlatego że jedynie te przepuszczają starczającą ilość światła, a ich lekkość jak też elastyczność nie wpływa na prawidłowy rozwój roślinek. Osłaniając nimi rośliny umożliwiamy im doskonałe warunki do wegetacji. Mają wówczas bardziej stabilne warunki termiczne a także wilgotnościowe. Wśród nich wyróżniamy te, które stosujemy zimą jak też wiosną.

Agrowłóknina wiosenna. Do wiosennego okrywania stosujemy zazwyczaj lżejsze agrowłókniny np.

Kusi Cię, żeby pozostawić jakąś opinię pod tym tekstem? Pamiętaj, że nawet krótki komentarz z witryny (https://interdeko.pl/) będzie przez nas przejrzany z przyjemnością.

. Mają one za zadanie osłaniać rośliny przed zbytnim słońcem, gradem, przymrozkami oraz insektami. Przeznaczane są przede wszystkim do ochrony wcześnie wysianych warzyw a także kwiatów, kiedy to okoliczności zewnętrzne są jeszcze dla nich niekorzystne. Jednakże możemy nimi osłaniać również później wysiane rośliny ciepłolubne w czasach przymrozków.

Ten serwis internetowy wina bezalkoholowe zawiera wciągające informacje na prezentowany temat, więc, jeżeli ta problematyka Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Możemy ją z powodzeniem stosować na rozsadach, lub na wysianych nasionach warzyw.

Gwarantuje roślinom doskonałe warunki do wschodzenia, przyrostu a także rozwoju. Dlatego jest kapitalnym sposobem na przyspieszenie a także zwiększenie plonów. Do roślin dobrze reagujących na ochranianie agrowłókniną należą: sałaty, kapusta wczesna, kalarepa, rzodkiew, marchewka, seler, papryka oraz truskawki. Ważne jest by w czasie okrywania jarzyn jak też owoców, ułożyć ją zgodnie z oczekiwanym kierunkiem wiatru. Należy to zrobić także luźno tak żeby umożliwić w przyszłości swobodny rozrost roślinek. Natomiast zdjąć możemy ją po ustąpieniu niepożądanych warunków pogodowych oraz po tym jak rośliny uzyskają już właściwą dojrzałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*