Jak zaaranżować małą łazienkę?

Wielu ludzi niechybnie frapuje się, jak wyekwipować niedużą toaletę w bloku lub własnym domu, tak, żeby była szczególnym miejscem w domowej przestrzeni. Urządzenie nowoczesnej umywalni na małym metrażu wcale nie jest niemożliwe. Trzeba tylko pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

wanna

Autor: Winkelbohrer
Źródło: http://www.flickr.com

Częstokroć jest tak, że zachwycamy się cudownymi aranżacjami dużych, przestronnych toalet, które często zajmują powierzchnię naszych trzech gabinetów w małym mieszkaniu bądź garsoniery w bloku. Myślimy sobie, że takowa elegancka umywalnia jest dla nas nieosiągalna, i jedyne na co jesteśmy skazani, to niedroga armatura, nieprzyciągająca spojrzeń ceramika łazienkowa a także ciągłe obijanie się o porozstawiane wkoło ekwipunki. Jednak tak nie musi być. Wystarczy tylko trochę wyobraźni, ażeby zaadaptować mnogość rozwiązań modnych, drogich umywalni na swe przysłowiowe „3 na 2 m”. Wskazane jest w takich sytuacjach zdać się na pomoc profesjonalistów, którzy wybiorą najbardziej optymalne podejście waszej wymarzonej aranżacji malutkiej łazienki.

Czarna, szara, czy może niebieska toaleta? Nie! W żadnym przypadku nie może to być żaden kolor poza białym. Biały kolor powoduje, iż pomieszczenie zdaje się większe. Wizualne złudzenie powoduje, że biała łazienka postrzegana jest jako bardziej obszerna. W żadnym razie nie może to być łazienka w kolorze czarnym, bowiem daje to nam zupełnie odwrotny rezultat, pomimo, iż użycie czarnej wanny, umywalki czy płytek ściennych w pewnych proporcjach wygląda bardzo elegancko i szykownie, to w małych łazienkach nie sprawdzi się to . Więcej tu: czytaj.

Bardzo mały metraż wymusza na nas pójście na pewne kompromisy. Stąd też nieodzowność połączenia miejsca do ablucji, które w większości wypadków dzieli się na wannę a także strefę prysznicową. Tutaj dzięki użyciu kompaktowej wanny, a także nowomodnej deszczownicy powiązanej z baterią wannową, kreujemy całościowe rozwiązanie kąpielowej strefy. Można również zainstalować nadto funkcjonalny panel prysznicowy, żeby dać jeszcze więcej opcji w kategorii swobody kąpieli. http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/chemia-budowlana/

Prywatna wySPA

Autor: Deante Sp. J.
Źródło: Deante Sp. J.

Jednostki czynne, jakie niekoniecznie lubią wylegiwać się godzinami w wannie pełnej wody, zaś pożądają szybkiej, pobudzającej wizyty pod natryskiem, prawdopodobnie wybiorą inne podejście. Całkowity panel prysznicowy z ponadplanową deszczownią, i pojedyncza ścianka prysznicowa oraz odpływ liniowy sprawdzi się w takim wypadku znakomicie.