Jak założyć ciucholand? – praktyczny poradnik

Sklepów odzieżowych w całym kraju jest co nie miara, tak więc można powiedzieć, że rynek ów jest mocno nasycony i ciężko nam będzie odnieść sukces ze swym własnym sklepem w tychże warunkach. Jednakże można otworzyć sklep z używaną odzieżą, tzw. ciucholand. Taka forma zdaje się dobrym pomysłem na interes. W naszym kraju podobne sklepy są ogromnie popularne. Pozwalają one na kupno niedrogiej odzieży w niezłym stanie, która na dodatek pomoże nam ubrać się w oryginalne rzeczy. Jak uruchomić second hand?

sklep z ciuchami

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysł uruchomienia sklepu z odzieżą używaną winien pociągnąć za sobą analizę lokalizacyjną. To, w którym miejscu otwarty będzie tenże sklep będzie potem determinowało liczbę regularnych nabywców. Ciucholand najlepiej jest otworzyć w punkcie, w pobliżu którego nie ma jeszcze podobnego sklepu. Lokal na sklep z odzieżą używaną powinien spełniać określone wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz budowlane. Są one podobne jak przy otwieraniu każdego innego sklepu.

W jaki sposób urządzić nasz sklep? Second hand musi posiadać pełne wyposażenie marketu odzieżowego – półki, regały, kosze na drobne przedmioty oraz wieszaki na ciuchy. Na terenie sklepu muszą znaleźć się również przymierzalnie wyekwipowane w lustra. W sklepie, w jakim wyprzedawana będzie odzież na wagę, powinna się taka znajdować. Oprócz tego dodatkowo lada sklepowa oraz oczywiście kasa fiskalna – więcej na stronie hurtowni odzieży z Grudziądza.

Biznesmen który pragnie uruchomić ciucholand będzie potrzebował zawrzeć kontakty handlowe z firmami trudniącymi się eksportem podobnych artykułów. Najczęściej odzież używana trafia do naszych ciucholandów ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Belgii. Jak odnaleźć dobrego dostawcę? Wystarczy wbić w wyszukiwarkę hasło: hurt ubrań używanych, a uzyskamy całe mnóstwo rezultatów.

Często jest to odzież wysokie próby, najczęściej markowa, którą łatwo można sprzedać w naszym kraju. Koszty zakupu używanej konfekcji do ciucholandu kształtują się w różny sposób. Wyszukując dostawcy w sieci można nabyć odzież już za 1 euro za kilo.

Masz ochotę przejrzeć więcej na ten sam temat? Żaden problem. Trzeba jedynie najechać na poniższe hiperłącze (https://www.klimatop.pl/wentylatory-pokojowe,66.html) i przeniesiesz się na inną stronę.

br>
Ta ważna oferta (https://wojtmar.com.pl/oferta/fotowoltaika-dla-domu/) jest przyszykowana dla sympatyków opisywanej problematyki. Jeżeli wliczasz się do nich, to wejdź na taki odnośnik!

Otwarcie dziś ciucholandu wydaje się być rozwojowym, dochodowym biznesem ze względu na trend ekologiczny jak też sentyment do przeszłości u części młodych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*