Kompletujemy wyprawkę dla kotka

Decyzja o przyjęciu do naszego mieszkania nowego członka familii zapadła, zadecydowaliśmy zaopiekować się kotem. Wiemy już, iż będziemy go uwielbiać i rozpieszczać, tymczasem zanim zwierzak pojawi się w progach naszego domu, zatroszczmy się o to, by skompletować wszystkie koniecznie elementy jego wyprawki. Nie jest to zawiłe, jednak powinniśmy wiedzieć, co będzie przydatne. Co więc musi znaleźć się w asortymencie nieodzownych kocich akcesoriów? Z pewnością jest to kuweta wraz z łopatką, stosowny żwirek, miseczki, transporter do przenoszenia kota (przykładowo do weterynarza), a również jakiekolwiek zabezpieczenie na okno lub taras.

Zwierzakowo

Autor: Juanedc
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne są także dodatkowe przedmioty, tj. zabawki dla kota (wybór jest olbrzymi), posłanko (jednakże nie wszystkie kociaki go potrzebują) oraz akcesoria akcesoria dla zwierząt hurtownia do pielęgnacji – zobacz zabawki dla kota. Istotne są również drapaki dla kotów. Poniżej omówię, czym kierować się przy wyborze poszczególnych części wyprawki dla kota.

Kuweta należy do niezbędnego wyposażenia kociej wyprawki. Na rynku dostępne są rozmaite modele kuwet. Pierwszym wariantem kociej toalety będzie zwyczajna odkryta kuweta. Jej zaletami są bez wątpienia cena i wielkość – będą to kuwety niedrogie i gabarytowo pasujące do niedużych nawet mieszkań. Jednakże koty posiadają instynktowny odruch zakopywania własnych odchodów, a niektóre kopią w żwirku bardzo zawzięcie.

Wiąże się to z niezbędnością ciągłego sprzątania rozrzuconego piasku. Także zapach unoszący się z tego typu kuwety będzie bardziej odczuwalny. Rozwiązaniem tejże niedogodności może być kuweta zamykana (w analogiczny sposób jak transporter).

Czy uważasz, że umieszczone tutaj dane są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-borsuki/61), a znajdziesz w tamtym miejscu nie mniej ważne wiadomości, które zwrócą Twoją uwagę.

Jest ona co prawda nieco droższa i w jej wypadku musimy wygospodarować więcej miejsca w domku, jednak problemy z posadzką zasypaną piaskiem bądź z nieprzyjemnym zapachem zostają zminimalizowane.

Jeśli wiemy już, którą chcemy kuwetę, trzeba pomyśleć nad kupnem właściwego piasku. Rozróżniamy kilka typów żwirku: żwirek bentonitowy, drewniany (w postaci drewnianych granulek, najczęściej możemy taki żwirek wyrzucać do szaletu) oraz silikonowy. Dobór żwirku zależy zatem od preferencji kociaka oraz naszych. Sprawdźmy kilka rodzajów żwirku, a na pewno odnajdziemy najlepsze rozwiązanie.