Marzeniem z dzieciństwa wielu ludzi było posiadanie czworonoga – kiedy już go mamy, to należy go odpowiednio wytresować

Jeżeli mamy psa, to zapewne pragniemy, żeby był dobrze ułożonym oraz posłusznym czworonogiem. Mamy szansę to osiągnąć, jeżeli będziemy go tresować.

marina - koty

Autor: Dziunka DBK
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze wydaje się wóWCzas to, żeby być nieprzejednanym. Nasz towarzysz musi mieć mądrze określone wytyczne pomiędzy tym co mu wolne, a czego nie może. Jeśli będziemy zbyt ustępliwi, to nie przekażemy mu niczego.

Elektroniczne obroże bywają nierzadko zamawiane dla psów, kiedy właściciel nie może już poradzić sobie z krnąbrnym towarzyszem. Pomimo tego, że nazwa jest dość poważna, to elektroniczne obroże nie wyrządzają mu żadnej krzywdy. Z pomocą tego urządzenia pies uczy się słuchać. Większość obroży ma 3 stopnie ostrzegania – sygnał, wibracje oraz ostatecznie lekki impuls elektryczny, który bywa niemiły, ale jest bezbolesny. Po jakimś czasie nasz pojmie co mu wolno, a czego w ogólne nie powinien robić – pastuchy dla psów.
Jeśli nasz pies nierzadko ucieka nam w czasie przechadzek albo nasza posesja nie ma ogrodzenia, to mamy możliwość zamówić pastuch dla psa. Inna nazwa dla pastucha nazywa się też niewidocznym ogrodzeniem. Chodzi tu o to, że w dogodnym punkcie montujemy nadajnik i zastrzegamy, jak daleko od niego pupil może odejść – więcej o elektronicznych obrożach.

Jeżeli przekroczy granicę pastuch dla psa spowoduje, że ponownie następuje trzyfazowe ostrzeganie – dźwięk, wibracje oraz na koniec delikatne wyładowanie elektryczne. Dzięki temu urządzeniu nasz pies nareszcie zrozumie, że nie wolno mu latać, gdzie tylko go oczy poniosą.