Mieszkanie to nasza oaza spokoju

W każdym domu powinny znajdować się odpowiednie meble i naczynia, właśnie te, które tworzą z niego… dom. Chociaż to logiczne są tacy, którzy zapominają o tym. Niestety, to nie do końca nasza wina.

Rodzinny posiłek

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com

Pochłania nas praca, mamy również inne zmartwienia, co najgorsze, nie mamy czasu na nic, tym bardziej, żeby troszczyć się o własny dom. A przecież to nasza ostoja, bezpieczna przystań, miejsce, do którego chcemy wracać. Gdziekolwiek jesteśmy, chcemy zawsze, żeby wrócić tam, gdzie jesteśmy u siebie. Nieprzypadkowo mawia się, że wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu.

No dobra, ale co to znaczy, że mieszkamy w domu. No jak, dla zwykłego człowieka nie będzie to mądre pytanie. Każdy wie przecież, że mieszkając gdzieś na stałe i mamy zameldowanie, to mieszkamy w domu. No rzeczywiście, ale jeśli się bliżej przyjrzymy temu zagadnieniu, jeśli odbierzemy to na bardziej głębszym pojmowaniu, to zauważymy, że dom jest pewnym stanem umysłu, którego nie da się mierzyć ani metrażem, ani jego wartością wyrażoną w pieniądzach.

Małe bliźniaki

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com

Dom tworzy przede wszystkim rodzina, to osoby bliskie naszemu sercu, to mąż czy żona czekający na nas już od progu, to dzieci rozrabiające, to dziadkowie siedzący spokojnie przed telewizorem.

Ta porządna treść, posiada zbliżone dane na opisywany temat, zatem nie zwlekaj, tylko poznaj szczegółowo info na to zagadnienie.

Dom to małe szczegóły, dostrzegane tylko przez nas – dziura w ścianie, plama na suficie, podłoga, która jest krzywa i skrzypi. Dom to niedoskonałości, przecież , jeśli wszystko byłoby doskonałe, wiałoby nudą, nieprawdaż? Dom to uwielbiane przez nas drobne rzeczy.

Mogą być to książki i figurki w pokoju gościnnym, mogą to być foremki do pierników (np.: foremki do pierników na garneczki.pl) czy blacha do makowca (przykładowo: forma do makowca), które nieodparcie kojarzą nam się z naszym dzieciństwem, kiedy czekaliśmy, aż pyszności się w końcu upieką, a ich zapach roznosił się po całym domu. Teraz z wielką radością i z sentymentem powtarzamy ten rytuał i widzimy, że nasze też to czują – tą radość przeplataną z oczekiwaniem.

Cieszy nas to, bo dom to również małe radości, o które tak ciężko w świecie zabieganym i bezlitosnym, gdzie nie ma czasu na drobne gesty i małe przyjemności, gdzie łatwo jest przepaść jak kamień w wodę… My jesteśmy domem, to nasze wnętrz i obietnica, że choćby świat walił się nam na głowę, wszystko będzie dobrze.

Gdy przekonasz się, że pomocne byłyby uzupełniające informacje na prezentowany temat, to kliknij ten link i zobacz ponadto inne wiadomości (http://www.galeriaoswietlenia.pl/135-lampy-nocne).

Jeśli posiadamy swój dom, zawsze wszystko musi się ułożyć.