Na jaki czas oraz przez jaki organ jest wydawany certyfikat higieniczny?

Czy wiesz, że firmy, które pragną eksportować różne produkty do Rosji muszą uzyskać specjalne pozwolenie od urzędów działających na obszarze tego kraju?
Takim dokumentem jest świadectwo sanitarno-epidemiologiczne znane też jako certyfikat higieniczny.

Z reguły jest on wystawiany na 5 lat, choć w wybranych wypadkach (produkcja eksperymentalna, wdrażanie nowej technologii) okres taki mógłby zostać skrócony. Certyfikat – wpis na:-> http://certificator.eu/pl/certification-handbook/what-is-gost.html – ten tyczy się tego typu towarów jak produkty spożywcze, alkohole, produkty dla dzieci, wyroby tekstylne, gazety, materiały konstrukcyjne, artykuły gospodarstwa domowego czy też środki transportu. Zaświadczenie Higieniczne mogłoby zostać wydane na wariant produkcji, gotowe wyroby albo na zgodność produkcji z warunkami technicznymi. Spis wyrobów jest zawarty w Federalnej Ustawie z dnia 30.03. 1999 r. Nr 52FZ oraz rozszerzona zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia Rosji.
certyfikat higieniczny

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Wybór

Źródło: pixabay.com

Omawiany certyfikat – wpis na-> – certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-higieniczny.html – higieniczny wystawiany jest przez Federalnaja sluzba po nadzoru w sferze ochrony praw konsumentow o blagopoluczija czlowieka po dokonaniu badań nad docelowym towarem na bazie protokołów kontroli oraz ekspertyzy akt przedłożonych przez producenta. Do uzyskania certyfikatu konieczne jest przedłożenie określonych dokumentów. Ich spis różni się nieco w wypadku certyfikacji na partię oraz na certyfikację seryjną. W obu jednak przypadkach należałoby przestawić dokumenty potwierdzające jakość wyrobu zgodnie z normami europejskimi.

Może wydawać się, że to do pewnego stopnia udogodnienie, jednak tylko pozornie. Rosyjskie laboratoria muszą wykonać wszystkie konieczne badania, ale ich rezultaty mogłyby okazać się inne niż na Starym Kontynencie.