Odkurzacz centralny: jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Montaż odkurzacza centralnego to inwestycja, która pochłonie więcej pieniędzy niż kupno zwykłego odkurzacza. Mimo naprawdę wysokiej ceny, która może być uznana za wadę tego nowoczesnego rozwiązania, centralne odkurzacze są coraz popularniejsze. Dlaczego wiele osób decyduje się na ich montaż?

Odkurzacz Beam

Autor: Elektrolux
Źródło: http://www.doman.com.pl
Centralny odkurzacz w istotnym stopniu usprawnia sprzątanie szczególnie domów mających dużą powierzchnię. Jest to jedna z jego większych zalet. Na centralny odkurzacz składa się skomplikowana instalacja , która składa się z rur ssących, jednostki centralnej oraz zbiornika na kurz i innego typu zanieczyszczenia. Beam odkurzacze (więcej) działają na dokładnie takiej samej zasadzie. Cechą, która odróżnia Beam odkurzacze od innych typów odkurzaczy centralnych, które sprzedawane są w polskich sklepach to bardzo cicha praca jednostki centralnej. To jeden z istotnych powodów, dla których kupowane są niezwykle często. W gronie osób, które bardzo chętnie decydują się na montaż odkurzaczy Beam, sporą grupą są osoby cierpiące na rozmaite alergie. Kiedy najlepiej zdecydować się na zrobienie instalacji centralnego odkurzacza?

Zadaniem mnóstwa specjalistów najbardziej odpowiednim momentem na zaprojektowanie i montaż instalacji centralnego odkurzania jest etap wykonywania projektu oraz budowy domu. Na tym etapie o wiele łatwiej jest rozprowadzić oraz ukryć niezbędne elementy instalacji. Rzecz jasna odkurzacz centralny może zostać zainstalowany też w już istniejących domach, nie unikniemy jednak wtedy koniecznego remontu. Jak już wspomniano wcześniej, częścią instalacji centralnego odkurzacza okazuje się być jednostka centralna – zamów odkurzacz centralny. Miejsce, w którym najczęściej umieszczana jest jednostka centralna jest piwnica. www.doman.com.pl/

Jeżeli jednak postawiliśmy na dom bez piwnicy, jednostkę centralną można ulokować również na strychu domu bądź w garażu. Kurz, który odkurzacz wciąga w trakcie odkurzania transportowany jest do specjalnego zbiornika, który ulokowany jest w tym samym miejscu, co jednostka centralna. W odkurzanych miejscach pozostaje więc jedynie przefiltrowane oraz doskonale czyste powietrze. To ogromna zaleta tych odkurzaczy , którą szczególnie sobie cenią osoby zmagające się z alergią. Powietrze nie zawiera alergenów.