Prawie każdy prezes przedsiębiorstwa, chce sprzedawać własny towar na Wschodzie – martwi go jednakże, że jest to kraj poza Unią Europejską

Duża ilość polskich przedsiębiorstw myśli o tym, żeby zacząć współpracę z państwami WNP (czyli niemal wszystkie państwa byłego ZSRR). Zazwyczaj chodzi im oczywiście o Federację Rosyjską, ponieważ to wielki kraj.

Jednak to co ich zniechęca, to konieczność postarania się o różne upoważnienia.
Forma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
GOST Russia to certyfikat jakości obowiązujący na rosyjskim rynku. Zasada ta powstała jeszcze w okresie komunizmu i mało się pod tym względem zmieniło do dziś. Pomimo jakiś niedużych modyfikacji od wielu lat obowiązują często stare oraz nieaktualne specyfikacje. Jednak niewiele można z tym zdziałać, gdyż biurokracja w Federacji Rosyjskiej jest wielka, a ilość papierów, którą zawsze należy skompletować, żeby móc wysyłać towary do tego państwa, jest olbrzymia.
GOST Certification jest żądane od wszystkich, którzy pragną wejść ze sprzedażą na rosyjski rynek – (link do wpisu). Rosja jest w tym temacie nieubłagana. Pojawiały się w ubiegłych latach co jakiś czas próby zreformowania norm i przybliżenie ich do unijnych norm ISO. Starania całkowitego scalenia jednak nie powiodły się i dziś możemy zauważyć hybrydy w stylu GOST ISO 9001. Aby dać radę z potężną ilością dokumentów, należy wynająć w tym celu spółkę.

Oni zrobią za nas wszystko, a my szybko otrzymamy GOST Certification.
Mimo początkowych problemów warto zawalczyć o gost Russia, gdyż rosyjski rynek jest wielki oraz pełen możliwości dla każdego handlowca.