W górach i podczaspieszych eskapad – jakie buty najlepiej się sprawdzą?

Wszyscy wielbiciele pieszych wędrówek i górskich eskapad, dobrze wiedzą, że fundamentem udanej wyprawy są odpowiednio dostosowane buty. Źle wybrane obuwie powoduje bolesne obtarcia, dokuczliwe odciski i bąble, a nawet groźne skręcenia stawu skokowego.

buty

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Aby ich nie doświadczyć, warto wybrać wytrzymałe buty trekkingowe. Wyróżnia je gruba podeszwa, odporna na ścieranie. Gwarantuje stałą przyczepność do nawet ekstremalnego podłoża i stabilność. Nogi w takich butach nie mogą się poślizgnąć, czy tracić stabilność. Buty trekkingowe utrzymują ciepło oraz nie wpuszczają chłodu i wilgotności. Z drugiej strony, gwarantują przepływ świeżego powietrza, po to, aby nogi mogły swobodnie oddychać. Istotna jest też wkładka w środku buta. Powinna ona neutralizować przykry zapach i stabilizować stopę w bucie.Pozornie mało ważnym, ale szalenie potrzebnym elementem traperów są haczyki stabilizujące. Umieszczone obok języka, uniemożliwią plątanie się sznurówek. Na co ponadto zwrócić uwagę, decydując się na buty trekkingowe? Więcej na temat: https://www.skalnik.pl/buty/buty-meskie/buty-meskie-wysokiea, one same nie mogą być ciężkie. Wbrew pozorom nadadzą się nie tylko na wycieczki górskie. Trekking to prostu wędrowanie po trudnym podłożu. Trapery zakładane na taką wyprawę muszą móc wytrzymać każde warunki. W naszych sklepach znajdziemy wiele modeli takich butów. Jednym z najpopularniejszych sprzedawców jest marka The North Face. Oprócz uznanych przez użytkowników treków, proponuje także szeroki wachlarz odzieży – od bielizny, poprzez T-shirty aż po kurtki oraz elementy wyposażenia – czapki , rękawice, plecaki i namioty. The North Face sprzedaje swoje kolekcje dedykowane paniom, najmłodszym i mężczyznom. Towary firmy możemy kupić zarówno w fachowych sklepach trekkingowych, jak i w Internecie. Tutaj przeczytasz najnowsze newsy: .

lub wymagającą pieszą wycieczkę, należy zaplanować fachowe przygotowanie. Podstawą powinny być niezawodne trapery – to przecież one umożliwią nam dojście do celu i bezpieczny powrót.