Wszystko o kotach – żywienie oraz opieka

Jak pielęgnować koty? W jaki sposób dbać o koty pomieszkujące wyłącznie w domku? Każdy, kto posiada kotka dobrze wie, że sama miłość nie starcza. O naszego ukochanego faworyta trzeba koniecznie dbać.
Najistotniejsze będzie naturalnie prawidłowe odżywianie oraz regularne zabiegi pielęgnacyjne.

Po pewnym czasie dobra opieka nad kotkiem procentuje. Gdyż ładne zwierzątko jest radosne. I właściciel kota też. Zabiegi pielęgnacyjne dla kotków wbrew pozorom nie zajmują mnóstwo czasu. Wpierw należy zastanowić się nad odmianą opieki, albowiem każdy kotek wymaga innej pielęgnacji. Dużo zależy też od tego, jak kotek wygląda, czy ma długą, czy też krótką sierść, czy jest kotem wychodzącym, czy może przebywającym cały czas w domku. Przede wszystkim trzeba zadbać o sierść kota. Dlatego ważne jest systematyczne czesanie. Kota czeszemy przynajmniej dwa razy na tydzień. Wiele kiciusiów kocha wręcz ten zabieg i w trakcie szczotkowania przymilają się . Im wcześniej więc rozpocznie się przyzwyczajanie kota do tego zabiegu, tym poprawniej. Inną, główną rzeczą jest higiena w kuwecie. Kocią toaletę powinno się czyścić co najmniej raz na dzień. Do kuwety wsypujemy przykładowo żwirek dla kota Benek –

opinie klientów

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Kotki nie lubią wody, jednakże pomimo to, trzeba je kąpać. Nie wolno także przesadzać, żeby zwierzątko nie dostało alergii. Koty, jakie nie wychodzą na dwór nie muszą być w zasadzie kąpane po wielokroć. Starczy raz w roku. Kolejnym zabiegiem dla kocurków jest obcinanie pazurów.
Możemy to zrobić samemu za pomocą specjalnych nożyc, które są do nabycia w zoologicznych sklepach, lecz lepiej pójść do weterynarza. Bardzo znacząca jest też dobra karma (zobacz: karma dla owczarka niemieckiego) dla kotka. Może być to np. karma (zobacz: najlepsza karma dla psa) dla kota Brit – Super-ZOO-Market.