Wyjazdy do Turcji

Tunezja to kraj, który jest pośród Polaków niezwykle lubiany. Przede wszystkim dlatego, że urlop w Tunezji należą do tańszych z możliwości zagranicznych podróży. Wakacje Tunezja to znakomity pomysł na podróż. Pomimo niewielkiej odległości od Polski posiada ciekawą, egzotyczną dla nas kulturę i tradycje. Na dodatek w Tunezji można liczyć na śliczną pogodę i piękne wybrzeża. Aby zwiedzić Tunezję należy się nieco oddalić od turystycznych kurortów.

wakacje

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Przebywając na wakacjach w Tunezji warto się wybrać na eskapadę na Saharę, również do Tunisu. Wyprawy najlepiej kupić na miejscu. Przemierzanie Sahary na grzbiecie wielbłąda to interesująca przygoda. Jest możliwość podążać śladem minionych karawan niewolników, a również śladami twórców Gwiezdnych Wojen, jacy w tych regionach kręcili znany film. Właściwym czasem na eskapadę na Saharę jest jesień. Na taką wycieczkę należy w takim przypadku zabrać ciepłą garderobę, ponieważ temperatura na pustyni nocą może znacząco spaść. Przebywając w Tunezji, należałoby także zwiedzić stolicę Tunezji Tunis. Znajduje się tam jedna z najciekawszych medin świata arabskiego.

Wakacje Tunezja jest możliwość również spożytkować na nurkowanie. Przez cały rok jest możliwość w Tunezji ćwiczyć nurkowanie (zobacz też: nurkowanie gdańsk) i windsurfing. Szkoły nurkowe znajdują się niemal na każdym kroku. Jest to też niebo dla entuzjastów korali.

Zaciekawił Cię ten nietuzinkowy wpis? Jeżeli tak, oprócz tego zerknij koniecznie na materiał, który został opublikowany w tym miejscu – on także da Ci do myślenia!

Naokoło przylądka znajduje się około 20 miejsc do nurkowania. Najpiękniejsze rafy koralowe można podziwiać w Narodowym Parku Morskim i

wakacje

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

okolicach kamienistych wysepek.

Wyjazdy na Riwierę Turecką zapoczątkowują się w pierwszej połowie kwietnia, a zaprzestają w drugiej połowie października. W pierwszych i ostatnich miesiącach sezonu, woda nie zawsze sprzyja kąpielom wodnym. Jest to jednakże bardzo dobry okres na sielski wypoczynek i spacery, a także wybór ekskluzywnego hotelu, jaki zaspokoi wszystkie wymogi, nawet jeśli przytrafi się nam dzień złej pogody, w tym czasie ceny są nader atrakcyjne, a i hotele mniej obłożone. Kiedy wyruszamy na wczasy Turcja koniecznie należy skosztować wszelkich tamtejszych dań. Turcy potrafią świetnie zaspokoić podniebienie wszelkiego smakosza.