Z jakiego powodu światło jest tak istotne dla ludzi, jak rozwiązać można problem jego niedoboru w zimie.

Słońce jest bardzo potrzebne do tego, żeby zdrowo i normalnie funkcjonować. Nie tylko przy jego pomocy produkowana jest tak ważna witamina D, ale ma także ogromny wpływ na ogólne samopoczucie.

Długi okres bez promieni słonecznych u części osób powoduje osłabienie, rozdrażnienie czy nawet stany depresyjne.

Sprawdź dobre www (http://novagroup.pl/produkt/kapsula-dermalife-spa-jet-3g). Tu znajdują się wyłącznie najlepszej jakości artykuły. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to z chęcią pomożemy.

Jest nawet rozpoznana chorobowa jednostka, nazywana często depresją sezonową, która daje dokładnie takie same symptomy jak rzeczywista depresja, ale jej powodem będzie właśnie niedobór słońca (sprawdź szczegółowe informacje o lampach (zobaczysz) antydepresyjnych na Występuje ona przede wszystkim w zimie, gdy rankiem, jak się wychodzi do pracy jest ciemno i zakończeniu dnia nic się nie zmienia. Tym sposobem można w zasadzie przez cały tydzień nie mieć szansy na przebywanie w oświetleniu naturalnym, co ma ogromny wpływ na to jak się czujemy.

światłoterapia

Autor: ~~~Weltenbummler~~~
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak prosty, skuteczny i niedrogi sposób na to, żeby chociaż trochę zminimalizować problemy z brakiem dostępu do słońca. Sposobem tym jest mianowicie światłoterapia, to znaczy kuracja wykonywana przy pomocy odpowiednich lamp . Lampy używane do tego celu są zaprojektowane w specjalny sposób, aby wydzielały światło podobne do widzialnego. Sama terapia będzie polegać na tym, że się spędza czas w pewnym oddaleniu od świecącej się lampy, z reguły będzie to od kilkunastu minut do nawet trzech godzin.

Już po kilku dniach powinny być widoczne pierwsze efekty, choć w niektórych przypadkach będzie niezbędne wsparcie się jakimiś lekarstwami. Kuracje tego typu są polecane nie tylko w przypadku, kiedy się już ma problemy, lecz również profilaktycznie.